Bolo ho plné klzisko a patril k našim najlepším hráčom: Holešinský neskrýval sklamanie

Na snímke uprostred Viliam Čacho (Slovensko), v pozadí vľavo brankár David Kickert a vpravo Nico Brunner (obaja Rakúsko)Na snímke uprostred Viliam Čacho (Slovensko), v pozadí vľavo brankár David Kickert a vpravo Nico Brunner (obaja Rakúsko) Zdroj: TASR/Martin Baumann

KREFELD - Adrián Holešinský potvrdil výbornú formu z českej hokejovej extraligy. Po tom, čo sa minulý týždeň trikrát za sebou presadil v drese Plzne, skóroval aj v slovenskej reprezentácii na Nemeckom pohári v Krefelde. Ani jeho gól však nezabránil prehre s Rakúskom 2:3 po predĺžení.

Dvadsaťšesťročný krídelník vyrovnal na 2:2 päť minút pred koncom tesne po tom, ako sa Slováci ubránili dvojnásobnému oslabeniu.

Treba na tom stavať

Toto momentum zápasu mohli potvrdiť víťazným gólom, ale Adam Sýkora vo svojej šanci neuspel. "Na tom treba stavať. Bolo tam dobré momentum, nevyužili sme to. Oni v predĺžení vyhrali vhadzovanie, dobre sa prekrížili a dali gól," povedal po zápase Holešinský.

Na snímke brankár Denis Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Strelec druhého slovenského gólu bol vtedy na ľade: "Ja som bral hráča, urobil mi kľučku na stred. Zahrali to dobre, robil som čo sa dalo. Ešte som ho aj sekol, ale dobre vystrelil."

Holešinský mal predtým šancu aj na začiatku tretej tretiny, z ľavej strany sa predral pred brankára, ale zakončil rovno do lapačky. "Videl som miesto pod lapačkou, ale pravdepodobne to na mňa skúšal a chcel, aby som tam vystrelil. Ale mali sme málo striel, tak som mu chcel ukázať, že sme tu."

Disciplína vyhráva zápasy

Slovákov môže mrzieť aj zlá disciplína, keďže na trestnej lavici mali až piatich vylúčených oproti jednému hráčovi Rakúska. "Určite áno, je to jedna z vecí, ktoré rozhodli, toto vyhráva zápasy," podotkol Holešinský.

Pred predĺžením dostali zverenci Craiga Ramsayho pokyny, no zlomový moment prišiel hneď na jeho začiatku. "Chceli sme hrať aktívne, vyhrať buly, zatlačiť ich a dať gól. Ale buly vyhrali oni, žiaľ," povzdychol si Holešinský.

Na snímke vľavo Dávid Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Krídelník patril medzi najaktívnejších hráčov Slovenska. Potvrdil tak dobrú formu z Plzne, kde prestúpil len minulý týždeň z Nitry. "Cítim sa dobre, ale radšej by som bral víťazstvo ako gól. Tak ako sme hrali druhú tretinu, tak nemôžeme pokračovať."

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Nemecký pohár Adrián Holešinský
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy