VIDEO City doma prehralo gólom z 98. minúty, Chelsea zlyhala na pôde Newcastlu

Ivan Toney z Brentfordu oslavuje so spoluhráčmi gól do siete CityIvan Toney z Brentfordu oslavuje so spoluhráčmi gól do siete City Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City prehrali v sobotňajšom zápase 16. kola Premier League s Brentfordom 1:2 a nevyužili príležitosť dostať sa na čelo neúplnej tabuľky.

Hrdinom hostí bol autor dvoch gólov Ivan Toney. Víťazný zásah zaznamenal v ôsmej minúte nadstaveného času, keď zblízka zakončil rýchly brejk do otvorenej obrany súpera. Predtým skóroval hlavou v 16. minúte, za domácich odpovedal v závere prvého polčasu Phil Foden.

İlkay Gündoğan Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

City utrpeli iba druhú ligovú prehru v sezóne, prvú im uštedril v polovici októbra FC Liverpool. Obhajcovia titulu figurujú naďalej na druhom mieste tabuľky s dvojbodovým mankom na Arsenal Londýn, ktorý čakal večerný súboj vo Wolverhamptone.

Hráčov Liverpoolu nevyviedla z miery ani absencia ich trénera Jürgena Kloppa na lavičke po tom, ako mu Anglická futbalová asociácia (FA) udelila jednozápasový dištanc. Southampton zdolali 3:1 aj vďaka dvom gólom uruguajského útočníka Darwina Nuneza.

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v 16. kole anglickej Premier League na pôde Wolverhamptonu Wanderers 2:0. Na čele tabuľky tak majú už päťbodový náskok pred Manchestrom City. O triumfe "kanonierov" rozhodol dvoma gólmi nórsky reprezentant Martin Odegaard.

Gólové hody priniesol duel Tottenhamu Hotspur s Leedsom United (4:3). Domáci prehrávali 1:2 i 2:3, o obrat sa dvoma zlepenými gólmi v záverečnej desaťminútovke postaral Rodrigo Bentancur. Londýnsky tím je v neúplnej tabuľke tretí.

Premier League - 16. kolo:

Newcastle United - Chelsea Londýn 1:0 (0:0)
Gól: 67. Willock

Manchester City - FC Brentford 1:2 (1:1)
Góly: 45.+1 Foden - 16. a 90.+8 Toney

AFC Bournemouth - FC Everton 3:0 (2:0)
Góly: 18. Tavernier, 25. Moore, 69. Anthony

Wolverhampton Wanderers - Arsenal Londýn 0:2 (0:0)
Góly: 55. a 75. Odegaard

FC Liverpool - FC Southampton 3:1 (3:1)
Góly: 21. a 42. Nunez, 6. Firmino - 9. Adams

Nottingham Forest - Crystal Palace 1:0 (0:0)
Gól: 54. Gibbs-White

Tottenham Hotspur - Leeds United 4:3 (1:2)
Góly: 81. a 83. Bentancur, 25. Kane, 51. Davies - 43. a 76. Rodrigo, 10. Summerville, ČK: 87. Adams (Leeds)

West Ham United - Leicester City 0:2 (0:1)
Góly: 8. Maddison, 78. Barnes

Viac o téme: Manchester City Tottenham Hotspur Leeds United Brentford FC