VIDEO Dudov Kolín natiahol sériu bez výhry, Bayern uzavrel kalendárny rok víťazstvom

Eric Maxim Choupo-Moting strieľa gólEric Maxim Choupo-Moting strieľa gól Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

GELSENKIRCHEN - Futbalisti Bayernu Mníchov v poslednom stretnutí v tomto kalendárnom roku zvíťazili na trávniku Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0.

O góly obhajcu titulu v 15. kole najvyššej nemeckej súťaže sa postarali Serge Gnabry a Eric Maxim Choupo-Moting.

Futbalisti 1. FC Kolín v základnej zostave s Ondrejom Dudom prehrali v sobotňajšom zápase 15. kola Bundesligy s Herthou Berlín 0:2.

Duda pobudol na trávniku do 57. minúty, k slovenskému mikrosúboju však neprišlo, Peter Pekarík totiž sledoval duel iba z lavičky náhradníkov domáceho tímu. Kolín natiahol sériu bez výhry na päť duelov, Hertha sa vďaka trojbodovému zisku dostala zo zostupového pásma.

Lipsko sa po víťazstve 2:1 v Brémach posunulo v neúplnej tabuľke na druhé miesto. Triumf nad Werderom zariadil v 70. minúte rakúsky reprezentant Xaver Schlager.