Na nakladačku proti Nemcom skvele nadviazali: Sedemnástka zakončila turnaj víťazstvom!

Slovenská sedemnástka na tréninguSlovenská sedemnástka na tréningu Zdroj: hockeyslovakia.sk/Jakub Homoľa

POPRAD - Slovenskí hokejisti do 17 rokov zdolali v záverečnom zápase turnaja štyroch krajín o rok starší výber Francúzska 3:2 pp. "Sedemnástka" obsadila na turnaji konečné druhé miesto.

Podujatie vyhrali hokejisti Švajčiarska, ktorí nestratili ani bod. Druhí Slováci získali päť bodov, tretí skončili Francúzi a poslednú priečku obsadili Nemci.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov v Poprade:

Slovensko – Francúzsko 3:2 pp (0:0, 2:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 24. Tomašec (Tomík, Liščinský), 32. Liščinský (Radivojevič, Halama), 61. Kupec – 53. Vidal (Jokinen, Nilly), 54. Fine (Nogaretto).

SR: Rafaj – Radivojevič, Kupec, Šlank, Ličko, Gracák, Harvánek, Halama – Maruna, Svrček, Tomašec – Tomík, Prokopovič, Zálešák – Feranec, Semančík, Liščinský – Plančár, Bohoš

hlasy /zdroj HockeySlovakia/:

Rastislav Paľov, hlavný tréner SR 17: „Snažili sme sa nadviazať na piatkový výkon s Nemeckom. Boli sme aktívni, mali sme streleckú prevahu. Dali sme dva góly, žiaľ, zbytočným vylúčením v tretej tretine sme posadili súpera na koňa. Inkasovali sme prvý gól, z následného tlaku sa mu podarilo vyrovnať na 2:2. Som však rád, že sme to zvládli v predĺžení a hneď v prvom striedaní rozhodli.“

Viac o téme: Turnaj štyroch krajín Slovensko 17 Francúzsko 17