Perfektná otočka Sloveniek na prvenstvo v turnaji nestačila: Tréner ocenil bojovnosť hráčok

Radosť hokejistiek SlovenskaRadosť hokejistiek Slovenska Zdroj: HIIHF - Laszlo Mudra

VAUJANY - Slovenská ženská hokejová reprezentácia obsadila na Turnaji štyroch krajín vo francúzskom Vaujany konečnú druhú priečku. Tím fínskeho kouča Arta Sieppiho v záverečnom vystúpení otočil skóre duelu s domácim Francúzskom na 4:3, v predĺžení rozhodla Lívia Kúbeková.

Slovenky ešte na začiatku 52. minúty prehrávali 1:3, ale napokon dokázali vydolovať dva body. V závere riadneho hracieho času najskôr znížila Annamária Suráková, Lucia Halušková pri hre bez brankárky vyrovnala a v 39. sekunde predĺženia dala víťazný gól Kúbeková.

Slovenské hráčky predtým na turnaji zdolali Nórsko 5:2 a prehrali 1:3 s Maďarskom, ktoré sa stalo celkovým víťazom podujatia.

Turnaj štyroch krajín – Vaujany:
Slovensko – Francúzsko 4:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)

Góly: 9. Plankenauerová (Košecká, L. Šuliková), 52. Suráková, 60. L. Halušková (Suráková), 61. Kúbeková (Nemčeková) – 27. Rozierová (Jureová, Baudritová), 32. Duvinová (Rozierová, Quartová), 48. Rozierová (Duvinová). Vylúčenia: 7:10 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 422 divákov

zostava SR: Látková – Gáborčíková, Leskovjanská, Vysokajová, A. Šulíková, L. Šuliková, Drábeková - Ištocyová, Nemčeková, Čorňáková, Šimnová, R. Halušková, L. Halušková, Kúbeková, Rumanová, Košecká, Korenková, Plankenauerová, Kapičáková, Suráková

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
Arto Sieppi, tréner SR "V prvom rade som hrdý na celý tím za prácu, ktorú odviedol počas takmer týždňového pobytu vo Francúzsku. Dievčatá absolvovali sedem tréningov a tri medzinárodné zápasy, v rámci ktorých išli na maximum. Hráčky tvrdo pracovali aj mimo komfortnej zóny, čo ma veľmi potešilo. Keď sa pozriem na dnešný duel, musím oceniť bojovnosť. Nevzdali sme sa ani za stavu 1:3. Dokázali sme sa postupne gólovo dotiahnuť a nakoniec rozhodnúť v predĺžení. Je to veľmi cenné víťazstvo pre samotné dievčatá, ale aj ženský hokej na Slovensku. Sme však stále len na začiatku skvelej cesty."