Kouč hokejových mladíkov po Füssene: Záverečných päť minút znegovalo dobrý dojem z našej práce!

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor Tartaľ odpovedá na otázky po tréningu pred odletom na prestížny Hlinka Gretzky Cup v Bratislave Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor Tartaľ odpovedá na otázky po tréningu pred odletom na prestížny Hlinka Gretzky Cup v Bratislave Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor Tartaľ hodnotí Turnaj troch krajín ako dobrú prípravu pred budúcoročnými MS vo Švajčiarsku. Jeho tím si na podujatí v meste Füssen pripísal triumf 6:1 nad rovesníkmi z Dánska a prehru 3:5 s domácimi Nemcami.

"Dva zápasy sú málo na nejaké komplexné hodnotenie. Mali sme však možnosť vidieť v systéme nové tváre a získali sme veľa poznatkov o chlapcoch a ich adaptácii na medzinárodnom ľade," uviedol Tartaľ pre webstránku hockeyslovakia.sk.

V stretnutí s domácim tímom viedli Slováci o dva góly, súper však dokázal otočiť - Nemci skórovali dvakrát v záverečných piatich minútach.

Škoda záverečných piatich minút

"Škoda, že záverečných päť minút tretej tretiny záverečného zápasu znegovalo dobrý dojem z našej práce počas celého týždňa v rámci reprezentačného kempu. Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia, no v ďalšom priebehu sme navyšovali viac zblokovaných a nepresných striel ako tých presných.

Musíme si z toho vziať poučenie - preukázať väčšiu túžbu po víťazstve, odstrániť zlozvyky v kritických momentoch a prevziať v nich väčšiu zodpovednosť za individuálne rozhodnutia,“ zhodnotil výkon svojich zverencov slovenský kormidelník.

Mladí Slováci absolvovali viacdňový tábor, ktorý sa začal v pondelok na zraze v Nitre. Po dvoch dňoch sa výprava presunula do Füssenu, kde odohrala "osemnástka" dve medzinárodné stretnutia. Prvé od augustového turnaja Hlinka Gretzky Cup v kanadskom Red Deere.

Od budúceho týždňa opäť pod Tatrami

Od budúceho týždňa sa tím vráti do diania v projekte centralizovanej prípravy v Poprade. Po siedmich zápasoch, štyroch v rámci slovenskej extraligy a troch v juniorskej extralige, bude na programe prvá z dvoch decembrových asociačných prestávok. Počas nej "osemnástka" absolvuje turnaj v Dánsku a po Vianociach ju už čaká svetový šampionát vo Švajčiarsku.

"Určite by sme chceli na majstrovstvách sveta vidieť hráčov pôsobiacich v Severnej Amerike. Uvidíme, ktorí hokejisti sa dostanú do nominácie našej dvadsiatky na juniorský šampionát a podľa toho sa zariadime. Celá sezóna je pre nás prípravou na turnaj vo Švajčiarsku. Preto chceme na medzinárodných podujatiach počas ročníka vidieť v akcii nových hráčov,“ dodal Tartaľ.

Viac o téme: Slovensko U18 Tibor Tartaľ