VIDEO Nečakané zlyhanie českého lídra a majstra: Plzeň zakopla na pôde najslabšieho tímu!

Fortune Bassey po zahodenej šanci PlzneFortune Bassey po zahodenej šanci Plzne Zdroj: Profimedia

BRNO - Futbalisti Zbrojovky Brno podľahli v 16. kole českej ligy Olomoucu 2:3. Brno figuruje pred zimnou prestávkou na 11. mieste v tabuľke, Olomouc je štvrtý.

Úradujúci majster a líder súťaže z Plzne iba remizoval na pôde FK Pardubice 1:1. V 57. minúte poslal domácich do vedenia útočník Pavel Černý. O vyrovnanie sa postaral v 76. minúte Milan Havel. V drese hosťujúcej Viktorie hral od začiatku Slovák Erik Jirka, na ihrisku pobudol do 87. minúty.

Zaváhanie Plzne využila Slavia Praha, ktorá zvíťazila v Zlíne 4:0 a skresala manko na lídra súťaže na dva body.

Česká liga - 16. kolo:

FC Trinity Zlín - SK Slavia Praha 0:4 (0:3)
Góly: 2. a 56. Lingr, 5. Douděra, 28. Olayinka
/M. Hlinka odohral celý zápas, M. Rakovan bol na lavičke náhradníkov - J. Hromada odohral celý zápas/

FC Zbrojovka Brno - FC Sigma Olomouc 2:3 (1:2)
Góly: 34. Řezníček, 66. Pachlopník - 8. Zmrzlý, 45. Breite, 78. Navrátil /J. Chvátal odohral 87 minút + ŽK, T. Digaňa (obaja Olomouc) bol na lavičke náhradníkov/

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)
Gól: 27. Rynes - 52. Havlík, 69. Mihálik /P. Bajza bol na lavičke náhradníkov - P. Šimko odohral celý zápas, M. Tomič odohral celý zápas + ŽK/

FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Góly: 57. Černý - 76. Havel /V. Budinský bol na lavičke náhradníkov - E. Jirka odohral 87 minút, R. Dedič a M. Tvrdoň boli na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň FK Pardubice