MS VO FUTBALE 2022 Vášnivé dohady boli zbytočné: Obvinený hráč s Ekvádorom nepocestuje

Ekvádorský reprezentant Byron CastilloEkvádorský reprezentant Byron Castillo Zdroj: SITA/Franklin Jacome/Pool Via AP, File

QUITO - V konečnej nominácii futbalistov Ekvádoru na majstrovstvá sveta v Katare chýba obranca Byron Castillo, hoci Športový arbitrážny súd minulý týždeň zamietol protesty týkajúce sa jeho neoprávnenej reprezentácie.

Argentínsky tréner Ekvádoru Gustavo Alfaro, ktorý nomináciu oznámil ako posledný z 32 koučov, ho napokon nepovolal. Medzi 26 hráčov sa naopak vošiel útočník Kevin Rodríguez, ktorý pôsobí v druhej ekvádorskej lige.

O Castillovi, ktorý v kvalifikácii odohral osem zápasov, predstavitelia Čile tvrdia, že sa narodil v Kolumbii a Ekvádor reprezentoval neoprávnene. FIFA protesty Čile zamietla, jej rozhodnutie potvrdil aj CAS.

Za použitie dokumentu obsahujúceho falošné informácie však budú Ekvádoru na začiatku budúcoročného kvalifikačného cyklu MS odpočítané tri body, navyše zaplatí pokutu 100-tisíc švajčiarskych frankov.

Ekvádor sa v A-skupine stretne s domácim Katarom, s ktorým v nedeľu odohrá otvárací zápas celého turnaja, Senegalom a Holandskom.

Konečná nominácia Ekvádoru na MS:

Brankári: Moisés Ramírez (Independiente/Ekv.), Alexander Domínguez (LDU Quito/Ekv.), Hernán Galíndez (Aucas/Ekv.)

Obrancovia: Piero Hincapié (Leverkusen/Nem.), Robert Arboleda (Sao Paulo/Braz.), Pervis Estupiňán (Brighton/Angl.), Angelo Preciado (Genk/Belg.), Jackson Porozo (Troyes/Fr.), Xavier Arreaga (Seattle/USA), Félix Torres (Santos Laguna/Mex.), William Pacho (Royal Antverpy/Bel.) Diego Palacios (FC Los Angeles/USA)

Záložníci: José Cifuentes, Jhegson Méndez (obaja FC Los Angeles/USA), Carlos Gruezo (Augsburg/Nem.), Moisés Caicedo, Jeremy Sarmiento (obaja Brighton/Angl.), Alan Franco (Talleres/Arg.), Ángel Mena (León/Mex.), Ayrton Preciado (Santos Laguna/Mex.), Gonzalo Plata (Valladolid/Šp.), Romario Ibarra (Pachuca/Mex.)

Útočníci: Djorkaeff Reasco (Newell's Old Boys/Arg.), Énner Valencia (Fenerbahce/Tur.), Kevin Rodríguez (Imbabura/Ekv.), Michael Estrada (Cruz Azul/Mex.)

Viac o téme: Ekvádor MS vo futbale Byron Castillo
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy