Slovenský reprezentant ťahúňom Sparty: Haraslín sa v Česku dočkal prestížneho ocenenia

Lukáš Haraslín (22) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiLukáš Haraslín (22) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: Profimedia

PRAHA - Novembrovú anketu v prvej českej futbalovej lige ovládli sparťania. Hráčom mesiaca sa stal záložník či krídelník Lukáš Haraslín, medzi trénermi uspel Brian Priske. Výsledky zverejnila Ligová futbalová asociácia, ktorá v Česku riadi profesionálne súťaže.

Pražania po októbrovom debakli 0:4 v derby na Slavii vyhrali všetky tri novembrové duely v najvyššej súťaži, navyše bez inkasovaného gólu. Proti Plzni (1:0) sa dvadsaťšesťročný Haraslín ešte nepresadil, ale k víťazstvu 4:0 v dohrávke nad Slováckom prispel gólom a nahrávkou. Následne zariadil jediným gólom výhru 1:0 proti Českým Budějoviciam.

Slovenský reprezentant predčil v ankete iných ofenzívnych hráčov Ondřeja Lingra zo Slavie a Tomáša Ladru z Mladej Boleslavi.

Dánsky kouč Priske uspel pred Jindřichom Trpišovským zo Slavie a Václavom Jílkom z Olomouca.

Sparta vďaka vydarenému záveru jesennej časti znížila stratu na vedúceho obhajcu titulu z Plzne na sedem bodov. Päť bodov jej chýba na druhú Slaviu.

Viac o téme: Sparta Praha Lukáš Haraslín Brian Priske
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy