Petra Vlhová: Online prenos z 2. kola slalomu v Levi

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola slalomu žien v alpskom lyžovaní vo fínskom LeviSlovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola slalomu žien v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto. V sobotných pretekoch vo fínskom Levi triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová, druhá skončila Švédka Anna Swennová-Larssonová.

Viac o pretekoch nájdete TU

Slovenka Petra Vlhová sa po odjazdení elitnej pätnástky lyžiarok usadila po prvom kole úvodného slalomu v novej sezóne Svetového pohára na 3. mieste.

V sobotných pretekoch vo fínskom Levi dosiahla najrýchlejší čas Nemka Lena Dürrová, za ktorou zaostala Švédka Anna Swennová Larssonová o 45 stotín sekundy. Vlhovej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová bola tretia (+0,55 s). Slovenka stratila na líderku 0,57 s.

Na kopci vo fínskom stredisku robila lyžiarkam problém v hornej pasáži trate hmla. Vlhovej, ktorá odštartovala ako piata, chýbala dynamika, no neurobila výraznú chybu. Tej sa naopak nevyhla Michelle Gisinová zo Švajčiarska, ktorá 1. kolo nedokončila, rovnako aj Američanka Paula Moltzanová, ktorú zastavil špicar.

Druhé kolo postaví Vlhovej tréner Mauro Pini. "Mohlo to byť lepšie, ale som rada, že preteky sa začali, a že to mám za sebou. Musím sa pozrieť, kde som bola pomalšia a budem sa to snažiť vylepšiť," povedala slovenská lyžiarka pre JOJ Šport.

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Levi Anna Swennová-Larssonová Mikkaela Shiffrinová Lena Dürrová