VIDEO Djokovič má na dosah rekord Federera: Americký debutant bojoval, ale na Noleho to nestačilo

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

TURÍN - Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým finalistom turnaja majstrov v Turíne. V semifinále zdolal v pozícii nasadenej sedmičky osmičku "pavúka" Američana Taylora Fritza 7:6 (5), 7:6 (6).

V nedeľu zabojuje o rekordný šiesty titul na záverečnom podujatí sezóny proti víťazovi duelu medzi Nórom Casperom Ruudom a Rusom Andrejom Rubľovom.

Djokovičovi vyšiel úvod zápasu, keď v piatom geme čistou hrou prelomil podanie Fritza. Američan však bleskovo kontroval rebrejkom a o osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk. V jeho koncovke slávil úspech Djokovič, ktorý za stavu 6:5 zahral víťazný forhendový longlajn.

Fritz sa rýchlo otriasol, hneď na začiatku druhého dejstva zobral Djokovičovi servis a za stavu 5:3 a 30:0 bol blízko k tomu, aby si vynútil rozhodujúci set. Djokovič však vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom premenil druhý mečbal.

Novak Djokovič Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Na kurte sa necítil komfortne

"Dnes som sa na kurte necítil komfortne a bojoval som o to, aby som prežil. Vedel som, že to bude náročné, pretože Taylor má skvelé podanie. Dôležité bolo, že som vyhral prvý set.

V druhom dejstve hral Taylor veľmi dobre, no podarilo sa mi ho dotiahnuť do tajbrejku, v ktorom ma podržalo podanie. Urobím všetko pre to, aby som získal prvý titul na turnaji majstrov od roku 2015. Som hladný po úspechu," uviedol Srb v pozápasovom interview.