Shiffrinová triumfom v Levi prekonala rekord Vonnovej: Zmeny v tíme sa zatiaľ vyplácajú

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa teší na pódiu po víťazstve v úvodnom ženskom slalome sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom LeviAmerická lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa teší na pódiu po víťazstve v úvodnom ženskom slalome sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto. V sobotných pretekoch vo fínskom Levi triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová, Vlhová stratila na víťazku 20 stotín.

Američanka si vo fínskom stredisku pripísala piaty triumf, naposledy tam zvíťazila v roku 2019. Zároveň zaznamenala 75. víťazstvo v SP a prekonala rekord Lindsey Vonnovej v počte pódiových umiestnení v jednej disciplíne. Pre Shiffrinovú to bol 48. slalomový triumf.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

Zmeny v tíme sa vyplácajú

"V úvode sezóny sa na svahu cítim výborne, lyže mi dnes išli perfektne. V porovnaní s minulou sezónou som v mojom tíme urobila zmeny a zatiaľ sa to vypláca. V druhom kole som bola silná, chytila som dobré tempo aj rytmus," povedala Američanka pre oficiálnu webovú stránku Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS.

Shiffrinová triumfom v Levi Galéria fotiek (7)

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Levi Anna Swennová-Larssonová