Pavol Regenda podľa trénera Anaheimu herne upadá: Je to jednoducho realita!

Pavol RegendaPavol Regenda Zdroj: Twitter/San Diego Gulls

NEW YORK - S výnimkou brankára Jaroslava Haláka boli v rámci sobotňajšieho programu hokejovej NHL v akcii všetci šiesti slovenskí korčuliari. Bodoval len Adam Ružička, ktorý odohral svoj najlepší zápas v kariére a dvoma gólmi a asistenciou pomohol Calgary k víťazstvu na ľade Floridy 5:4 po nájazdoch.

Ružička v úvode sezóny nedostával šancu a zápasy svojich spoluhráčov sledoval väčšinou z miest pre novinárov. Po zranení Jonathana Huberdeaua ho však tréner Darryl Sutter poslal do prvého útoku a 23-ročný krídelník k Eliasovi Lindholmovi a Tylerovi Toffolimu zapadol skvele.

V posledných piatich zápasoch zaznamenal 7 bodov a z elitnej formácie Flames ho Sutter neposlal preč ani po návrate Huberdeaua.

Ružička zažil svoj prvý trojbodobý večer v NHL a so štyrmi strelenými gólmi sa dostal na čelo poradia slovenských strelcov v tejto sezóne, keď predbehol trojgólových Tomáša Tatara a Juraja Slafkovského.

"Potrebujeme aby skóroval a pomáhal na oboch stranách klziska. Odviedol výbornú prácu. Celý prvý útok (Ružička, Lindholm, Tyler Toffoli) hral perfektne," povedal pre nhl.com tréner “plameňov” Darryl Sutter.

Adam Ružička a Noah Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Marta Lavandier

Ružička má po siedmich zápasoch v novom ročníku na konte 4 góly a rovnaký počet asistencií. S priemerom 1,14 bodu na zápas je najlepším hráčom Flames, celkovo mu v tejto štatistike patrí 34. pozícia v lige.

V štvrtom zápase za sebou nebodoval Pavol Regenda, jeho Anaheim prehral na ľade rozbehnutého St. Louis 2:6. Dvadsaťdvaročný krídelník nastúpil v druhej formácii Ducks, absolvoval 17 striedaní a na ľade strávil 11 minút a 59 sekúnd. Zaznamenal mínusku a jednu strelu.

Po výbornom kempe si Regenda vybojoval miesto v tíme NHL, ale aj napriek dobrému vstupu do profiligy ho po piatich zápasoch (0+2) poslal Anaheim na farmu. V drese San Diega Gulls v AHL nazbieral Regenda štyri body v štyroch zápasoch a Ducks ho povolali späť. Hneď po návrate do NHL slovenský útočník strelil proti Minnesote svoj prvý gól v kariére, ale ďalšie body zatiaľ nepridal.

Regenda herne upadá

"Myslím, že sa vezie na vlne, na ktorej idú všetci mladí hráči. Jeho výkony boli doteraz celkom vyrovnané. Mal dobrý tréningový kemp, zvládol aj vstup do sezóny, ale s pribúdajúcim tempom prichádza mierny pokles," povedal na Regendovu adresu tréner Ducks Dallas Eakins pre Press Enterprise.

Slovenský hokejista Pavol Regenda Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

"Na farmu putoval z dôvodu zmien na súpiske a chceli sme aby odohral pár zápasov. Po návrate do NHL sú hráči väčšinou nabudení, ale potom prichádza pokles. Platí to aj v prípade Regendu, herne trochu upadá.

Nie je jednoduché udržať si stabilitu výkonov, každý deň treba bojovať naplno o svoje miesto. Nie útok na hráča, ani ho nechcem kritizovať, je to jednoducho realita s akou sa stretáva každý mladý hráč," dodal Eakins.

Slafkovskému zápas nevyšiel

Nevydarený zápas odohral Slafkovský, ktorý v súboji s Phiadelphiou zaznamenal dve mínusky. Jeho formácia dostala v 49. minúte gól na 3:4 a do konca zápasu sa už 18-ročný slovenský útočník na ľade neobjavil. Canadiens napokon vyrovnali 1,9 sekundy pred koncom a vyhrali po nájazdoch. Slafkovský hral 9 minút a 26 sekúnd a zaznamenal jednu strelu. V trinástich zápasoch má bilanciu 3+1.

Tatar vyšiel v treťom zápase v rade bodovo naprázdno, ale jeho New Jersey je aktuálne najlepším tímom NHL. Devils vyhrali dvanásty zápas za sebou a vyrovnali svoj rekord z roku 2001. Tridsaťjedenročný krídelník je s 11 bodmi (3+8) najproduktívnejšém Slovákom v tejto sezóne.

Tomáš Tatar oslavuje prvý Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

Po trojzápasovej absencii sa do akcie vrátil obranca Tampy Bay Erik Černák a pomohol k víťazstvu 3:2 po predĺžení v Nashville. Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu odohral necelých 22 minút, na ľade bol pri oboch inkasovaných góloch a zaznamenal mínusku. Pripísal si tri hity a jednu strelu.

Štvrtú prehru za sebou a deviatu z posledných jedenástich duelov musel stráviť obranca Washingtonu Martin Fehérváry. Capitals v súboji s obhajcami Stanley Cupu z Colorada nestrelili ani gól a prehrali 0:4.

Fehérváry bol na ľade 22 minút a 2 sekundy a mal jednu mínusku. V 20 zápasoch tejto sezóny má 23-ročný obranca bilanciu 0+2.

Viac o téme: Tomáš Tatar Montreal Canadiens Dallas Eakins Anaheim Ducks Erik Černák Martin Fehérváry Adam Ružička Pavol Regenda Juraj Slafkovský