Gólové hody Slovana pod Pustým hradom: Zvolen dokázal zastaviť iba majster z Bratislavy

Zľava Deven Sideroff (Zvolen) a Patrik Maier (Slovan)Zľava Deven Sideroff (Zvolen) a Patrik Maier (Slovan) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Slovana Bratislava v 19. kole Tipos extraligy prerušili Zvolenu deväťzápasovú šnúru víťazstiev na domácom ľade.

Pod Pustým hradom úradujúci majster zvíťazil 7:4 a stále sa drží s mankom jedného bodu na druhom mieste v tabuľke za vedúcimi Novými Zámkami. Odohral však o dva zápasy menej, než aktuálny líder.

Slovanisti ukázali v nedeľu večer najmä ofenzívnu silu, keď sa gólovo presadilo až sedem útočníkov, medzi nimi aj mladý 21-ročný Ján Petriska, ktorý zaznamenal premiérový extraligový gól. Po stretnutí k tomuto okamihu uviedol:

"Bolo tam aj trošku šťastia. Počkal som si pred bránkou, odrazil sa ku mne puk. Tak to niekedy v hokeji býva. Proste treba ísť tomu naproti. Určite mi tento gól pomôže. V prvých zápasoch v A - tíme Slovana som cítil trošku stres, čo patrí k tomu, ale čím viac hrám, tým sa cítim sebavedomejšie.

V Slovane je veľa skvelých hráčov, máme silnú zostavu, ale sezóna je dlhá, stále je niekto zranený, takže sa j v B tíme sa snažím podávať čo najlepšie výkony. Makám na sebe a verím, že čo má prísť príde."

Ako jediní vyhrali vo Zvolene

Petriskovi neprekáža, že ho šatňa za prvý gól v extralige skasíruje. Predovšetkým je rád, že tím vo Zvolene naplno bodoval, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu inému mužstvu v aktuálnom ročníku Tipos extraligy.

"Teší nás to. Potvrdzuje to našu ofenzívnu silu, naše ciele do sezóny, že chceme vyhrávať s každým a že to hlavne aj dokážeme.

Výkon v druhej tretine bol z našej strany slabší, najmä smerom dozadu, ale čo sa týka ofenzívy sme boli dobrí. Hlavné je, že sme tretiu tretinu zvládli. V defenzíve sa však musíme zlepšiť, hrať každé striedanie zodpovedne a naplno.

Od začiatku zápasu tam boli z našej strany zbytočné fauly, zbytočné vylúčenia, čo pokračovalo aj v druhej tretine. Musíme sa toho vyvarovať, ak chceme vyhrávať, hlavne neskôr v play-off," podotkol mladý Petriska.

Zľava Andrej Golian (Slovan), Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Po zranení sa vrátil do zostavy Slovana Bratislava obranca Daniel Gachulinec a hneď si aj pripísal dva kanadské body za dve asistencie na góly svojich spoluhráčov. Nielen tento faktor ho po výhre na zvolenskom ľade tešil:

"Chcel som sa do toho dostať a som rád, že som si aj body pripísal. Hlavné však je, že po druhej tretine, ktorú sme nehrali dobre, sme sa dokázali v tretej vrátiť do zápasu. Ukázali sme našu silu, aj mentálnu.

Som rád, že sme to zvládli. V druhej tretine sme prestali robiť malé veci, strácali sme puky na modrých čiarach. Zvolen mal dobré protiútoky a dokázal ich využiť. Padli im tam v podstate tri góly z prečíslení. Povedali sme si, že do tretej tretiny ideme odznova, ako keby bolo 0:0 a som rád, že sme to zvládli."

Máme ešte väčšiu silu

Gachulinec verí, že Slovan ukáže v ďalších zápasoch ešte väčšiu silu než tomu bolo doposiaľ: "Sezóna je dlhá, každý tím má nejaké lepšie a horšie obrobia. My sme mali v tíme nejaké zranenia, niektorí hráči museli hrať viac, pretože sa museli lepiť nejaké posty. Niektorí hráči boli unavení, aj ja som to cítil. Som rád, že sme sa dali cez reprezentačnú prestávku dohromady.

Stále máme nejakých chalanov zranených, ale snažíme sa bojovať o každé body a som rád, že sme ich vo Zvolene vydolovali. Teší nás to o to viac, že Zvolenčania boli vždy doma silní. Ak ich ešte doma nik nezdolal, tak to o niečom svedčí. O to viac sme radi, že sme to dokázali v tejto sezóne ako prví práve my."

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava Daniel Gachulinec Ján Petriska