VIDEO Dvojgólový Cingeľ hrdinom Hradca Králové: Český klub postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov

Lukáš Cingeľ oslavuje gólLukáš Cingeľ oslavuje gól Zdroj: Profimedia

HRADEC KRÁLOVÉ - Slovenský útočník Lukáš Cingeľ zariadil dvoma gólmi postup hokejistov Mountfieldu Hradec Králové do štvrťfinále Ligy majstrov.

V osemfinálovej odvete rozhodol vo ôsmej minúte predĺženia o triumfe domácich 4:2, predtým skóroval aj v prvej tretine s asistenciou krajana Olivera Okuliara. Prvý duel sa skončil víťazstvom Färjestadu 4:3.

Do štvrťfinále postúpil aj obhajca prvenstva Rögle BK. Švédsky tím prehral prvý duel v Salzburgu 1:3, ale v odvete svojho súpera doma zdolal 5:1.

Liga majstrov - odvety osemfinále:

Mountfield Hradec Králové – Färjestads BK 4:2 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 5. Klíma, 8. CINGEL (OKULIAR), 29. Pilař, 68. CINGEL - 37. Lawner, 54. Lindqvist
/prvý zápas 3:4, postúpil Hradec/

Tappara Tampere – HC Davos 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)
Góly: 45. Kemiläinen, 45. Luoto – 39. Corvi, 49. Corvi
/prvý zápas 1:0, postúpila Tappara/

Lulea Hockey – Grizzlys Wolfsburg 2:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Góly: 48. Komarek, 60. Engsund – 31. Morley
/prvý zápas 3:2, postúpila Lulea/

Rögle BK – EC Red Bull Salzburg 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Góly: 3. Larsson, 21. Tambellini, 25. Tärnström, 29. Kasper, 44. Larsson – 39. Raffl
/prvý zápas 1:3, postúpilo Rögle/

Straubing Tigers – Frölunda HC 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 16. Manning, 29. Brandt – 14. Lasch, 38. Carlsson, 57. Dichow
/prvý zápas 0:4, postúpila Frölunda/

Zürich Lions – Skelleftea AIK 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 31. Baltisberger – 24. Sandberg, 26. Wingerli, 38. P. Lindholm, 59. Hugg
/prvý zápas 4:5, postúpila Skelleftea/

Fribourg-Gotteron – Mikkelin Jukurit 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)