MS VO FUTBALE 2022 Lewandowského mrzela nepremenená penalta: Musíme sa sústrediť na ďalší zápas

Robert Lewandowski v zápase proti MexikuRobert Lewandowski v zápase proti Mexiku Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DAUHA - Poľský kanonier Robert Lewandowski sa po bezgólovom dueli s Mexikom v úvode futbalových majstrovstiev sveta len ťažko zmieroval s nepremenenou penaltou, z ktorej mohol zápas rozhodnúť.

Hoci aj po dnešku stále čaká na premiérový gól na svetovom šampionáte, snažil sa zostať pozitívny a verí, že sa ho na turnaji dočká. Podporu má aj u trénera národného tímu Czeslawa Michniewicza.

"Bol som rozhodnutý strieľať do strany. Dnes to nevyšlo, veľmi to bolí, ale musíme sa sústrediť na ďalší zápas - vyhrať ho a získať tri body," povedal kanonier Barcelony v rozhovore pre poľskú televíziu TVP Sport.

"Bol to vyrovnaný zápas. Získaný bod musíme rešpektovať, ale na druhej strane je to škoda, pretože sme mali tú penaltu. V tom to veľmi mrzí," dodal.

Robert Lewandowski proti Mexiku Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/AP//Aijaz Rahi

Lewandowski si pritom na pokutový kop veril a pred zápasom ich špeciálne trénoval. "Strieľal proti našim brankárom a všetky penalty dal," uviedol Michniewicz.

"Myslím, že to bude musieť stráviť. Sám vie najlepšie, ako sa s takouto situáciou vyrovnať. Ja ako tréner aj my všetci ako tím ho podporíme, je jasné, že nám na turnaji ešte veľa pomôže. Dúfam, že budúce príležitosti, ktoré sa naskytnú, už premení na góly," dodal.

O premiérový gól na finálovom turnaji MS sa môže Lewandowski pokúsiť v druhom zápase, v ktorom Poliaci v sobotu nastúpia proti Saudskej Arábii.

Viac o téme: Robert Lewandowski Poľsko MS vo futbale Katar 2022
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy