Veľké zmeny po odchode Ronalda? O pár hodín neskôr prišla ďalšia dôležitá správa!

Protestujúci fanúšikovia United s fotkou amerického majiteľa Manchestru Joela GlazeraProtestujúci fanúšikovia United s fotkou amerického majiteľa Manchestru Joela Glazera Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Majitelia Manchestru United zvažujú predaj slávneho anglického futbalového klubu. Rodina Glazerovcov to oznámila len pár hodín po tom, čo z kádra odišiel Cristiano Ronaldo.

Portugalský útočník skončil po vzájomnej dohode s okamžitou platnosťou. Prechádzalo tomu jeho televízne interview, v ktorom ostro kritizoval vedenie klubu, trénera Erika ten Haga, niektorých spoluhráčov a tiež zázemie.

Pre fanúšikov "červených diablov" prišla o pár hodín neskôr ďalšia nečakaná správa, že z klubu môžu po 17 rokoch odísť aj americkí majitelia.

"Predstavenstvo zváži všetky strategické alternatívy vrátane nových investícií do klubu, jeho predaja či iné transakcie spoločnosti," agentúra AFP citovala stanovisko Avrama a Joela Glazerovcov, výkonných predsedov a riaditeľov klubu.

Glazerovci zaťažili klub veľkými dlhmi

Rodina Glazerovcov kúpila United v roku 2005 za 790 miliónov libier a v podstate odvtedy čelila veľkej kritike od fanúšikov. Američania zaťažili klub veľkými dlhmi a nespokojnosť priaznivcov ešte narastala po roku 2013, keď odišiel legendárny tréner Alex Ferguson.

Manchester odvtedy vyhral raz Pohár FA, Ligový pohár a Európsku ligu, no na úspech v Premier League či Lige majstrov čaká márne. Od roku 2017 navyše nezískal žiadnu trofej. V prebiehajúcej sezóne figuruje na piatom mieste tabuľky s jedenásťbodovým mankom na vedúci Arsenal.

Futbalový štadión Old Trafford Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP Photo/Jon Super

Majitelia v stanovisku uviedli, že významnú investíciu potrebuje aj slávny štadión Old Trafford. Najväčší klubový stánok v Anglicku s kapacitou 74.000 divákov neprešiel modernizáciou od roku 2006.

Glazerovcov v nedávnom rozhovore kritizoval aj už bývalý hráč United Ronaldo, podľa ktorého sa "o klub vôbec nestarajú".

Novinky o možnom predaji Manchestru prišli len týždeň potom, čo iní americkí majitelia z Fenway Sports Group naznačili, že zvažujú odchod z Liverpoolu. Oba kluby boli pritom súčasťou nateraz skrachovaného projektu Európskej Superligy.

Viac o téme: Manchester United Premier League
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy