MS VO FUTBALE 2022 Katastrofa, brutálne sklamanie a hororový scenár! Nemci už hrajú play-off

Futbalisti Nemecka po prehre s JaponskomFutbalisti Nemecka po prehre s Japonskom Zdroj: SITA/AP/Eugene Hoshiko

DAUHA - Futbalisti Nemecka po štyroch rokoch znova vstúpili neúspešne do majstrovstiev sveta a po utorkovej porážke 1:2 s Japonskom sa okamžite ocitli pod tlakom.

Ak zverenci trénera Hansiho Flicka v nedeľu prehrajú so Španielskom a Japonsko získa aspoň bod s Kostarikou, môže byť jeden z favoritov turnaja vyradený v základnej skupine už po druhom stretnutí. Aj preto skúsený Thomas Müller uviedol, že pre jeho tím sa začala vyraďovacia časť už teraz.

Tréner európskych favoritov Flick hovoril po zápase s Japonskom o "brutálnom sklamaní", kapitán a brankár Manuel Neuer označil vstup do turnaja v Katare za "katastrofu" a ďalší majster sveta z roku 2014 Müller opísal úvodnú porážku ako "hororový scenár".

Nepredstaviteľne zlý začiatok

Prehra s Japonskom pripomenula nemeckým futbalistom a fanúšikom štyri roky starú porážku na úvod s Mexikom, ktorá prispela k ich vyradeniu už v skupine. Situácia je pre Nemcov o to zložitejšia, že v budúcom zápase vyzvú v dueli bývalých majstrov sveta Španielsko, ktoré na úvod deklasovalo 7:0 Kostariku.

"Toto bol z našej strany nepredstaviteľne zlý začiatok. Brutálne sklamanie," povedal tréner Flick, ktorý nechcel situáciu porovnávať s rokom 2018, kedy ešte viedol tím Joachim Löw.

Sklamaný tréner Nemecka Hansi Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

"V roku 2018 som pri tom nebol, nezaujíma ma to. Pozerám sa dopredu. Musíme proti Španielsku využiť svoje šance, aby sme prešli do play off. Kvalitu na to máme," povedal 55-ročný kouč a dodal: "Sme teraz pod tlakom, ale spôsobili sme si to sami. Teraz musíme ukázať charakter."

Vyraďovacia časť sa začala už teraz

Duel v Rajjane sa pritom vyvíjal pre Nemcov dlho dobre, od 33. minúty viedli vďaka gólu Ilkaya Gündogana z pokutového kopu. V 75. minúte ale vyrovnal Ricu Doan a obrat dokonal o osem minút neskôr ďalší striedajúci hráč Takuma Asano.

"Neviem, či  niekto niekedy na majstrovstvách sveta strelil jednoduchší gól," poznamenal Gündogan k víťaznej trefe, pred ktorou Nico Schlotterbeck márne naháňal Asana po rozohraní Japoncov z vlastnej polovice ihriska.

Futbalisti Nemecka po prehre Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Eugene Hoshiko

"Som frustrovaný a naštvaný. Je pre mňa ťažké pochopiť, ako sme si to mohli nechať vykĺznuť z rúk," uviedol gólman Neuer, ktorému pri televíznom rozhovore vykĺzlo slovo "katastrofa".

Jeho spoluhráč z Bayernu Mníchov Müller označil súčasnú situáciu tímu za "hororový scenár". "Je nepochopiteľné, že tu teraz stojíme po porážke. Musíme si vyčítať zlú efektivitu," povedal jeden zo štyroch majstrov sveta z roku 2014 v súčasnom tíme.

"Vyraďovacia časť sa pre nás začala už teraz. Potrebujeme teraz dve výhry. Tie si ale nemôžeme len tak jednoducho rozkázať," uvedomoval si tridsaťtriročný ofenzívny hráč.

Viac o téme: Nemecko Thomas Müller Manuel Neuer Japonsko MS vo futbale Katar 2022 Hansi Flick