MS VO FUTBALE 2022 Ďalší futbalový veštec? Túto výhru čakal snáď len on

Japonskí futbalisti sa tešia z gólu a vydra tipuje výsledok zápasuJaponskí futbalisti sa tešia z gólu a vydra tipuje výsledok zápasu Zdroj: Koláž Športky.sk - SITA/AP/Ebrahim Noroozi, Twitter/Charlie Haynes

DOHA - Nečakanú výhru futbalistov Japonska nad Nemeckom na majstrovstvách sveta v Katare predpovedala vydra z tokijského vodného parku, ktorá vďaka tomu teraz žne chválu na sociálnych sieťach.

"Modrí samuraji" zaskočili v stredu štvornásobných majstrov sveta a po obrate ich porazili 2:1.

Radu populárnych veštcov výsledkov športových podujatí zo zvieracej ríše rozšíril osemročný vydrí samec Taijo. Deň pred zápasom vložil miniatúrnu futbalovú loptu do pripraveného modrého kyblíka s japonskou vlajkou a ignoroval červený s nemeckou vlajkou a žltý s nápisom "remíza".

Japonskí fanúšikovia nadšení nečakanou výhrou nešetrili na sociálnych sieťach na adresu Taija superlatívmi, označovali ho za "úžasného" a "mimoriadne kompetentného". Ďalší dúfali, že podobne priaznivú a platnú predpoveď dá aj pred ďalším duelom na MS proti Kostarike.

Bude úspešný ako chobotnica Paul?  

Veštenie športových výsledkov pomocou zvierat je v posledných rokoch obľúbenou atrakciou pri väčšine veľkých športových podujatí.

Módu odštartovala nemecká chobotnica Paul z akvária v Oberhausene, ktorá počas futbalového MS 2010 presne určila výsledky siedmich zápasov nemeckej reprezentácie. Hlavonožec, ktorý sa po smrti dočkal sochy v nadživotnej veľkosti, sa nemýlil ani v predpovedi vtedajšieho finálového zápasu medzi Španielskom a Holandskom.

Viac o téme: Nemecko Japonsko Vydra
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/RedditCFB
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy