Semifinálové kvarteto je kompletné: Kto získa slávnu šalátovú misu?

Kanaďania uspeli vo štvorhre a prešli do semifinále Davis CupuKanaďania uspeli vo štvorhre a prešli do semifinále Davis Cupu Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

MALAGA - Tenisti Kanady postúpili do semifinále Davisovho pohára. V záverečnom štvrťfinále zdolali Nemecko 2:1. O rozhodujúci bod sa vo štvorhre postarala dvojica Vasek Pospisil a Denis Shapovalov, ktorá zdolala duo Kevin Krawietz, Tim Pütz 2:6, 6:3, 6:3.

O prvý bod pre nemecké farby sa na finálovom turnaji v Malage postaral Jan-Lennard Struff, ktorý zdolal Dennisa Shapovalova po trojsetovom boji 6:3, 4:6, 7:6 (2).

O vyrovnávajúci bod pre Kanadu sa zaslúžil Felix Auger-Aliassime po triumfe 7:6 (1), 6:4 nad Oscarom Ottem. V semifinále nastúpia Kanaďania proti Talianom.

Do semifinále aj Taliani

Talianski tenisti sa stali tretími semifinalistami na finálovom turnaji Davisovho pohára v Malage- Vo štvrťfinále zvíťazili nad USA 2:1. O rozhodujúci bod sa postarali v záverečnej štvorhre Simone Bolelli s Fabiom Fogninim, ktorí zdolali pár Tommy Paul, Jack Sock 6:4, 6:4.

V úvodnej dvojhre Lorenzo Sonego zvíťazil nad Francesom Tiafoeom 6:3, 7:6 (7). Hráč číslo 45 rebríčka ATP ani raz nestratil servis a vyprodukoval 17 es. V druhej dvojhre si Taylor Fritz poradil s Lorenzom Musettim 7:6 (8), 6:3 a vyrovnal na 1:1. 

Finálový turnaj Davisovho pohára v Malage - štvrťfinále:

Nemecko - Kanada 1:2
Jan-Lennard Struff - Denis Shapovalov 6:3, 4:6, 7:6 (2)
Oscar Otte - Felix Auger-Aliassime 6:7 (1), 4:6
Kevin Krawietz, Tim Pütz - Vasek Pospisil, Denis Shapovalov 6:2, 3:6, 3:6

Taliansko - USA 2:1
Lorenzo Sonego - Frances Tiafoe 6:3, 7:6 (7)
Lorenzo Musetti - Taylor Fritz 6:7 (8), 3:6
Simone Bolelli, Fabio Fognini - Tommy PAul, Jack Sock 6:4, 6:4

Viac o téme: Davis Cup Nemecko Taliansko USA Kanada Vasek Pospisil Félix Auger-Aliassime Frances Tiafoe Jan-Lennard Struff Taylor Fritz Denis Shapovalov Kevin Krawietz Lorenzo Sonego Oscar Otte Lorenzo Musetti Tim Pütz
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy