VIDEO Trenčín zdolal Slovan po nájazdoch, Košice proti Popradu neinkasovali

Na snímke hokejisti Trenčína sa radujú z víťazstvaNa snímke hokejisti Trenčína sa radujú z víťazstva Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy na ľade bratislavského Slovana 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch a poskočili na ôsme miesto tabuľky. "Belasí" sú druhí za Novými Zámkami, no odohrali o dve stretnutia menej.

Po bezgólovej prvej tretine sa dostal Slovan do vedenia v 25. minúte zásluhou Daniila Fominycha, pre ktorého to bol siedmy gól v prebiehajúcej sezóne. V 45. minúte vyrovnal svojím desiatym gólom v ročníku Šimon Petráš a duel dospel nakoniec až do nájazdov. V siedmej sérii rozhodol o výhre hostí Miguel Tourigny.

Matteo Gennaro (Slovan) a Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Martin Baumann

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Fominych (Mackenzie, Haščák) - 45. Petráš (Tourigny), rozh. nájazd: Tourigny. Rozhodovali: Stano, J. Konc ml. - Gegáň, Haringa, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 4538 divákov.

Spišská Nová Ves si doma poradila s Prešovom

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy nad HC MV Transport Prešov 5:2. Domáci vyhrali štvrtý z posledných piatich duelov a figurujú na štvrtom mieste tabuľky. Prešovčania nenadviazali na víťazstvo s Nitrou a s 20 bodmi zostali na poslednej priečke.

Spišiaci položili základ víťazstva v závere prvej tretiny, keď za stavu 1:1 využili najprv krátku presilovku o dvoch hráčov a následnej aj výhodu o jedného. V 41. minúte zvýšil Kale Kerbashian svojim druhým gólom v zápase na 4:1 a krátko pred koncom upravil taktiež druhým zásahom v stretnutí Matej Giľák na konečných 5:2. Domáci dali tri góly v presilovkách, hostia prvý v oslabení.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC MV Transport Prešov 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: 5. Ouellet-Beaudry (Novák), 18. Kerbashian (Majdan, Ouellet-Beaudry), 19. Giľák (Rapáč, Salituro), 41. Kerbashian (Majdan), 59. Giľák (Verbeek) - 14. Žilka, 50. Girduckis (Lalík). Rozhodovali: Žák, D. Konc st. - Janiga, Junek, vylúčení: 6:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, 2238 divákov.

Poprad nenašiel recept na defenzívu Košíc

Hokejisti HC Košice zvíťazilinad HK Poprad 2:0. Brankár "oceliarov" Jaroslav Janus vychytal vo svojom druhom extraligovom zápase prvé čisté konto. Do listiny strelcov sa zapísali domáci legionári Denis Paršin a Colin Campbell. V drese hostí debutoval lotyšský útočník Frenks Razgals.

Pre Košičanov to bolo 12. víťazstvo v sezóne, po ktorom majú 33 bodov a sú tesne za prvou štvorkou. Popradčania sú so ziskom 25 bodov na priebežnom 7. mieste.

HC Košice - HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 25. Paršin (Ferenc, Chovan), 49. Campbell (Ferenc, Leskinen). Rozhodovali: Štefik, Rojík - Hajnik, Knižka, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2423 divákov.

Michalovce zdolali Liptovský Mikuláš po nájazdoch

Hokejisti HK Dukla INGEMA Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení a nájazdoch.

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom. Do vedenia sa dostali v piatej minúte zásluhou Dávida Buca, ktorý minútu pred prestávkou prihral aj na presilovkový gól Romana Žitného. Michalovce však sľubný náskok neudržali, v 21. minúte znížil Micke Saari a v 48. vyrovnal Michal Uhrík. Ďalší gól už do konca riadneho času nepadol a neprinieslo ho ani predĺženie, v ktorom nevyužili domáci presilovku.

Druhý bod nakoniec získali hostia, v siedmej sérii nájazdov rozhodol Adam Lapšanský. Michalovce tak vyhrali druhý zápas po sebe, Mikuláš natiahol sériu prehier na tri.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla INGEMA Michalovce 2:3 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 21. Saari (Kriška), 48. Uhrík (Walega, Diakov) - 5. Bud (Źitný, Chalupa), 19. Žitný (Osburn, Buc), rozh. nájazd: Lapšanský. Rozhodovali: Fridrich, Orolin - Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 2:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 600 divákov.

Nitra proti Zvolenu neskórovala

Hokejisti Nitry podľahli na domácom ľade Zvolenu 0:3. "Corgoni" nevyužili v druhej tretine viac ako dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a hostia v zápase strelili dva góly v oslabení. Zvolenský brankár Jake Paterson vychytal prvé čisté konto v sezóne.

Tomáš Guman (Nitra) a Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Nitrania prehrali už štvrtý extraligový duel po sebe a so ziskom 21 bodov sú v tabuľke predposlední iba o bod pred Prešovom. Zvolenčania sa posunuli na tretiu priečku, keď preskočili Spišskú Novú Ves, ktorá má však jeden zápas k dobru.

HK Nitra – HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 28. Zuzin (Messner, Hecl), 31. Marcinek (Šiška), 52. Bondra (Langkow, Hain). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy - Synek, Vyšný, vylúčení: 2:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, 1986 divákov.

Nové Zámky triumfovali v Banskej Bystrici po nájazdoch

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v 20. kole Tipos extraligy lídrovi súťaže Novým Zámkom 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Výraznou mierou sa pričinil o výhru hostí dvojgólový Robby Jackson, ktorý zaknihoval aj víťazný zásah.

Domáci mali v prvej tretine navrch a ujali sa dvojgólového vedenia už v úvode v rozpätí dvoch minút, keď najprv z chybnej rozohrávky súpera ťažil Tamáši a po ňom z tlaku prepálil Kantora spoza kruhu Björkung. Začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, keď po strele Johnsona uspel na dorážke Jackson.

Novozámčania potom nevyužili tri presilovky v rade. V treťom dejstve sa striedali šance na oboch stranách, ale z vyrovnania sa tešili ´býci´ v šestici pri hre bez brankára. Spomedzi kruhov sa presadil 95 sekúnd pred klaksónom Johnson. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých zaknihoval jediný gól v siedmej sérii Jackson.

HC ´05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 2:3 po sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Tamáši, 7. Björkung (Bíreš, Kabáč) – 21. Jackson (Johnson), 59. Johnson (Lee, Jackson), rozh. nájazd Jackson Rozhodovali: Baluška, M. Korba – Bogdaň, Jedlička, vylúčení na dve min.: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 1788.

Viac o téme: HC Košice HK Poprad MHk 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HK GROTTO Spišská Nová Ves HC MV Transport Prešov