VIDEO Slovan na Liptove splnil rolu favorita, Nové Zámky zaváhali s Michalovcami

Lavička Slovana, vľavo v pozadí tréner Ján Pardavý Lavička Slovana, vľavo v pozadí tréner Ján Pardavý Zdroj: TASR/František Iván

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom zápase 21. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 2:1. Posunuli sa tak priebežne na prvé miesto tabuľky o bod pred Nové Zámky, ktoré nastúpili doma proti Michalovciam od 17.00 h.

Po bezgólovej prvej tretine sa dostal Slovan do vedenia v 31. minúte zásluhou Matthewa MacKenzieho. Ten zaznamenal tretí gól v tejto sezóne. V záverečnom dejstve pridal ďalší presný zásah hostí Daniil Fominych a Liptáci dokázali už len znížiť zásluhou Lukáša Handlovského. V tabuľke figurujú na 10. mieste.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 53. Handlovský (Djakov, Walega) – 31. Mackenzie (Golian, Haščák), 44. Fominych (Golian, Kytnár). Rozhodovali: Kalina, D. Konc st. - Ordzovenský, Drblík, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 900 divákov.

Liptovský Mikuláš: Durný - Sorokin, Djakov, Mezovský, Novajovský, Pavúk, Ventelä - Štrauch, Kuru, Karsums - Kriška, Saari, Handlovský - Michalík, Walega, Uhrík - Haluška, Šmída, Galbavý

Slovan: Coreau - Mackenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo - Pecararo, Harris, Haščák - Fominych, Kytnár, Takáč - Petriska, Minárik, Matoušek - Šotek, Preisinger, Dej

Trenčín uspel pod Zoborom

Hokejisti HK Nitra podľahli v 21. kole Tipos extraligy na domácom ľade Dukle Trenčín 3:4. K výhre hostí prispel tromi bodmi Peter Sojčík. "Corgoni" prehrali už piatykrát v rade a sú v spodných poschodiach tabuľky.

Trenčania si v druhej tretine vypracovali dvojgólové vedenie zásluhou Tourigneho a Petráša. Ešte do prestávky však strelil kontaktný gól Guman. V polovici zápasu mohol vyrovnať na 2:2 Lacka, ktorý však v situácii dvoch proti jednému zaváhal.

Naopak, na opačnej strane ukážkovo zrealizoval prečíslenie Valach a hostia viedli o dva góly. V 33. minúte dokázal tečovať nastrelený puk Čederle a "corgoni" znížili na 2:3. V 50. minúte strelil víťazný gól zápasu Thelin a presný zásah Tvrdoňa už iba upravil konečný stav na 3:4.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 18. Guman (Baláž, Švarný), 33. Čederle (Erkamps, Bodák), 51. Tvrdoň (Čederle, Duke) – 4. Tourigny (Sojčík), 15. Petráš (Sojčík), 31. Valach (Sojčík, Hlaváč), 50. Thelin (Pietroniro). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Vyšný, Synek, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1576 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Donaghey, Erkamps, F. Gajdoš, Švarný, Bodák, Pupák – A. Sýkora, Baláž, Guman – Tvrdoň, Duke, Čederle – Knies, Buncis, Lacka – Drábek, Myklucha, Molnár – Solenský

Trenčín: LaCouvee – Tourigny, Ulrych, Nemčík, Pietroniro, Martiška, Hlaváč, Stacha – M. Sloboda, Sojčík, Š. Petráš – M. Valach, Flick, Thelin - Obdržálek, J. Jurík, Krajčovič – Gaťár, Ferényi, Stahoň

Nové Zámky padli s Michalovcami

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v nedeľnom zápase 21. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov 3:1. Domáci tak opustili čelo tabuľky - zosadil ich Slovan, ktorý triumfoval 2:1 na ľade Liptovského Mikuláša.

Úvodný gól vsietili domáci zásluhou Robbyho Jacksona. Na jeho presný zásah odpovedal ešte pred prestávkou Ethanv Szypula a hostí poslal v 51. minúte do vedenia Adam Lapšanský. Na konečných 3:1 upravil krátko pred koncom Patriks Zabusovs. Michalovce poskočili na piate miesto tabuľky.

HC Nové Zámky - HK Dukla INGEMA Michalovce 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 8. Jackson (Johnson, Lee) – 17. Szypula (Okoličány), 51. Lapšanský (Pavlovs, Štajnoch), 58. Zabusovs (Paločko). Rozhodovali: J. Konc ml., Štefik - Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2130 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Mamčics, Jobek, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, T. Mikúš, Klempa – Mišiak, J. Mikúš, Faith  – Hajnik, Ondrušek, Barto

Michalovce: Vošvrda - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Stripai - Zabusovs, Pavlovs, Paločko - Žitný, Buc, Chalupa - Vašaš, Galamboš, Lapšanský - Szypula, Okoličány

Barani neuspeli pod Tatrami

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 21. kole Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 5:0. Brankár Roman Rychlík si pripísal prvé čisté konto v extralige a aj v domácom drese.

Lotyšský útočník Frenks Razgals zaznamenal v druhom zápase za "kamzíkov" svoj prvý gól. Popradčania triumfovali po dvoch prehrách, no zostali na 7. mieste v tabuľke. Kanadský tréner Doug Shedden nepriviedol Banskú Bystricu k víťazstvu ani v druhom zápase na striedačke a preto jeho tímu patrí 9. priečka.

HK Poprad - HC '05 Banská Bystrica 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 11. Bubela (Vainio, Kotvan), 27. Razgals (Skokan, Kotvan), 34. Vainio (Kotvan, Svitana), 42. Záborský, 60. Juhola (Valigura). Rozhodovali: Hronský, Smrek – Janiga, Frimmel, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1030 divákov.

Poprad: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Livingston, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Juhola, Paukovček, Valigura

Banská Bystrica: Rahm – Pavlin, Bačik, Holenda, Kojo, Bača, Ďatelinka, Luža, Frídel – Šoltés, Kontos, Výhonský – Troock, Bíreš, Jendek – Sukeľ, Urbánek, Kabáč – Gašpar, Gabor

Košice si poradili so Spišiakmi

Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 21. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:1. K víťazstvu zamierili po úspešnej prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0. Za domácich sa dvakrát presadil Ville Leskinen, po jednom góle pridali Joona Jääskeläinen a Oliver Jokeľ. Jediný gól hostí strelil v 46. minúte Michael Vandas.

Košičania potvrdili úspešnú bilanciu na vlastnom ľade, keď zvíťazili v ôsmich domácich dueloch za sebou. Po 21. kole im patrí priebežná 4. priečka so ziskom 36 bodov o skóre pred Michalovcami. Hráči Spišskej Novej Vsi nenadviazali na dve víťazstvá a s 34 bodmi sú na 6. mieste.

Hokejisti Košíc po víťazstve Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/František Iván

HC Košice - HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Leskinen (Šedivý, Romančík), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Chovan), 44. Jokeľ (Havrila), 60. Leskinen (Campbell) - 46. Vandas (Ulander). Rozhodovali: T. Orolin, Novák - Jurčiak, Valo, vylúčení: 8:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2745 divákov

Košice: Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Tybor, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Žiak, Malina, Beaudry, Romaňák, Ulander, Česánek, Groch - Giľák, Salituro, Verbeek - Vandas, Kerbashian, Novák - Rapáč, Nellis, Majdan - Hamráček, Bortňák, Vartovník

Zvolen sa vytrápil s Prešovom

Hokejisti Zvolena v 21. kole Tipos extraligy aj bez produktívnych útočníkov Sideroffa a Hecla zdolali Prešov 4:3 a poistili si tak tretie miesto v tabuľke. Celok z východu republiky sa neodlepil z poslednej priečky.

Úvod duelu vyšiel lepšie hosťom. V tretej minúte využili presilovku, keď sa z dorážky presadil Šimun. Domáci však rýchlo otočili na 2:1. V druhej tretine sa Prešovčanom podarilo vyrovnať v hre štyroch proti štyrom, Zvolenčania i na tento zásah odpovedali ešte do prestávky Stupkom, ktorý zakončoval pomedzi betóny Rabčana – 3:2.

V tretej tretine domácu dominanciu podčiarkol ďalším gólom Stupka. Gerlach síce ešte znížil, no hostia v závere nevyužili dve presilovky a ani hru v šiestich proti štyrom.

HKM Zvolen – HC MV Transport Prešov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 7. Mudrák (Huntebrinker, Šiška), 10. Jedlička (Langkow), 38. Stupka (Huntebrinker, Hanna), 47. Stupka (Hanna, Šiška) – 3. Šimun (Gerlach), 29. Campagna (Šimun), 51. Gerlach (Nauš, Ľalík). Rozhodovali: Stano, Krajčík – Kacej, D. Konc ml., vylúčení na 2 min: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1478 divákov

Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Šiška, Huntebrinker, Kolenič – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Stupka, V. Fekiač, Csányi

Prešov: Rabčan – Ľalík, Giles, O. Turan, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Thomka, F. Fekiač – Gerlach, Girduckis, Nauš – K. Jendroľ, Šimun, Campagna – Džugan, Neuls, Martin – Milý, T. Klíma, Žilka

Viac o téme: HK Nitra HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín MHk 32 Liptovský Mikuláš