Hádzanári Tatrana Prešov sú v Európskej lige stále bez bodu: Ten nezískali ani v Nemecku

Na snímke hráči Tatrana Prešov počas zápasu A-skupiny Európskej ligy EHFNa snímke hráči Tatrana Prešov počas zápasu A-skupiny Európskej ligy EHF Zdroj: TASR/František Iván

GÖPPINGEN - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali aj vo štvrtom zápase základnej A-skupiny Európskej ligy. V utorok podľahli nemeckému tímu Frisch Auf Göppingen 24:34.

Slovenský šampión predtým prehral doma s Benficou Lisabon (25:29), v Montpellieri (30:41) a doma so Schaffhausenom (31:37). Prešovčania sú aktuálne v tabuľke predposlední a najbližšie sa v EL predstavia 6. decembra na palubovke posledného maďarského klubu KKFT Veszprém.

Hlasy aktérov zápasu /zdroj: tatranpresov.sk/:

Marek Gernát, tréner Tatrana: "Na zápas, na ktorý sme mali byť najlepšie pripravení, sme prišli bez zdvojených – strojených postov na spojkách. Uťahaní z náročného zápasu v Lovosiciach i náročnej cesty. Samozrejme, hneď sa to prejavilo v prvom polčase, kde sme nemali energiu na súboje jeden na jedného v obrannej fáze.

V útoku sme sa všetko snažili hrať jedna na jedna, kde súper bol veľmi kvalitný. Pivota nám zatvárali, zdvojovali. Nevedeli sme sa odtiaľ vôbec presadzovať. Nemali sme jednu dohrávku do krídla, čiže kvalita na súperovej strane bola veľká. Keď vytvorili tlak z druhej vlny, boli čisté dohrávky do veľkých uhlov, do krídel a z toho sa presadzovali.

Prvý polčas bol veľmi zlý, v tom druhom sme si povedali, že musíme zabojovať o každú loptu a hrať do 60. minúty. Veľká vďaka chlapcom, že to nezabalili a zápas sa neskončil väčším rozdielom. Samozrejme, súper prestriedal, ale išli sme gól na gól a druhý polčas aj vyhrali."

Marko Davidovič, hráč Tatrana: "V prvom rade gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. V prvom polčase bolo proti nim vskutku ťažké hrať. Hrali vynikajúcu druhú vlnu, boli rýchli. V druhom polčase sme už ukázali, že hádzanú vieme hrať aj my. Nemali sme ale dostatok energie, máme za sebou v tejto sezóne už veľa zápasov, chýbalo nám viacero hráčov a je to takto ťažké. Verím, že nabudúce ukážeme skôr to, čo sme predviedli v druhom polčase."

Damián Mitaľ, hráč Tatrana: "Chcem sa poďakovať trénerom, že mi dali príležitosť si zahrať v takomto zápase Európskej ligy proti takému dobrému a skúsenému tímu ako je Göppingen. Je to pre mňa dosť dobrá a veľká skúsenosť do budúcna, aby som na sebe ešte viac pracoval a mohol sa ukázať v takýchto zápasoch viac."

EL, A-skupina, 4. kolo:
Frisch Auf Göppingen - Tatran Prešov 34:24 (19:8)
Najviac gólov: Gulliksen 6, Hermann 4, Sarač 4 - Ivanovič 11, Davidovič 6, Lopez 2. Rozhodovali: Nygaard, Pedersen (obaja Dán.), vylúčení: 2:1, 7m hody: 3/1 - 6/4