Kvalitné mužstvo plné bronzových medailistov: Toto je nominácia na domáci Kaufland Cup

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Slovenskí hokejisti zakončia kalendárny rok turnajom na domácej pôde. Generálny manažér Miroslav Šatan a hlavný tréner Craig Ramsay predstavili nomináciu na Vianočný Kaufland Cup.

Slovensko odohrá od 15. do 17. decembra dva zápasy proti Nórsku a Lotyšsku v Bratislave. Ambície domáceho tímu sú najvyššie. Okrem skvelého výsledku chce reprezentácia potešiť fanúšikov a čo najkrajšie ukončiť fantastický rok 2022.

Do zostavy sa dostali až ôsmi hráči, ktorí zažili bronzový úspech na začiatku roka v čínskom Pekingu: obrancovia Peter Čerešňák, Martin Gernát, Martin Marinčin a útočníci Peter Cehlárik, Marek Hrivík, Marko Daňo, Miloš Roman a Samuel Takáč.

"Skutočnosť, že hráme na domácom ľade pred našimi fanúšikmi, ovplyvnila tvorbu nominácie na Vianočný Kaufland Cup. Povolali sme skúsenejšie mužstvo vrátane viacerých chlapcov, ktorí boli pri bronzovom úspechu.

Verím, že sme zložili atraktívny, kvalitný a skúsený tím. Diváci od nás budú očakávať dobrý hokej a víťazstvá. Verím, že ich očakávania naplníme a potešíme ich," uviedol generálny manažér Miroslav Šatan.

Okrem skúsených harcovníkov sa v nominácii objavili aj dve nové tváre. Ide o brankárov Samuela Hlavaja a Stanislava Škovráneka. Obaja pôsobia v slovenskej najvyššej súťaži. 

"Nastal čas objaviť tváre aj na brankárskom poste. Máme brankárov, ktorých poznáme a ich výkonnosť sledujeme. Preto sme dali šancu mladším.

Uvidíme, ako sa s ňou popasujú. Sme si vedomí, že aj na brankárskom poste budeme musieť objaviť potenciálnych reprezentačných adeptov pre budúcnosť. Tento turnaj by nám k tomu mohol dopomôcť," doplnil Šatan.

V nominácii aj Cehlárik

Prvýkrát od olympijskeho úspechu sa v nominácii objavil aj Peter Cehlárik. Momentálne pôsobí vo Švajčiarsku, kde sa mu mimoriadne darí. "Spomienky na olympiádu sú úžasné pre všetkých, ktorí sme boli v Pekingu. Nerád sa však obzerám dozadu, skôr hľadím dopredu a prijímam nové výzvy," uviedol vo videu útočník Zugu.

Na reprezentáciu aj slovenských fanúšikov sa veľmi teší. "Vždy je špeciálne hrať doma. Naposledy som to zažil počas olympijskej kvalifikácie v rovnakom dejisku, kde bolo po prvom covidovom roku skvelé vidieť ľudí späť v hľadisku. Veľmi sa na to teším.

Verím, že podobnú, ba ešte lepšiu atmosféru nám vytvoria ľudia aj počas Vianočného Kaufland Cupu," želá si Cehlárik, ktorý patrí medzi najskúsenejších hráčov vo výbere.

nominácia SR A na VT v Bratislave a na Vianočný Kaufland Cup 2022 (12.-17. decembra):
brankári: Samuel Hlavaj (HC Slovan Bratislava, 0/0), Stanislav Škorvánek (HK Dukla Michalovce, 0/0)

obrancovia: Michal Beňo (HC Slovan Bratislava, 3/1), Martin Bučko (HC Dynamo Pardubice/ČR, 22/1), Peter Čerešňák (HC Dynamo Pardubice/ČR, 105/9), Martin Gernát (HC Lausanne/Švaj., 60/7), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava, 2/0), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec/ČR, 22/1), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera/ČR, 47/1), Martin Marinčin (HC Oceláři Třinec/ČR, 42/6)

útočníci: Martin Bakoš (HC Ajoie/Švaj., 64/13), Peter Cehlárik (EV Zug/Švaj., 38/13), Viliam Čacho (HK Dukla Trenčín, 3/2), Marko Daňo (HC Oceláři Třinec/ČR, 43/6), Daniil Fominych (HC Slovan Bratislava, 10/3), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec/ČR, 7/1), Marek Hrivík (Leksand IF/Švéd., 30/6), Mário Lunter (BK Mladá Boleslav/ČR, 29/1), Róbert Lantoši (BK Mladá Boleslav/ČR, 43/5), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR, 33/4), Samuel Takáč (HC Slovan Bratislava, 18/6), Alex Tamáši (HC'05 Banská Bystrica, 17/2)

realizačný tím:
generálny manažér: Miroslav Šatan
manažérka: Zuzana Chrenková
hlavný tréner: Craig Ramsay
asistenti trénera: Peter Frühauf, Andrej Podkonický, Ján Pardavý
tréner brankárov: Ján Lašák
videoanalytik: Igor Andrejkovič
lekár: Pavol Lauko
fyzioterapeuti: Martin Babják, Vladimír Čavojec
výstrojoví manažéri: Marek Jenčík, Juraj Stopka
média manažéri: Peter Jánošík, Tomáš Kyselica

program Vianočného Kaufland Cupu 2022:
štvrtok 15. decembra: 18.00 Slovensko - Nórsko
piatok 16. decembra: 17.00 Nórsko - Lotyšsko
sobota 17. decembra: 13.00 Slovensko - Lotyšsko

Viac o téme: Miroslav Šatan Peter Cehlárik SZĽH Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Hockey Slovakia; Instagram/hockeyslovakia
  • Zdroj: Športky, Hockey Slovakia

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy