MS VO FUTBALE 2022 Vytočený Suárez slovne zaútočil na FIFA: Tréner priznal, čo sa dozvedeli!

Luis Suárez kričí na rozhodcuLuis Suárez kričí na rozhodcu Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

DAUHA - Uruguajskí futbalisti cítili po poslednom stretnutí skupinovej fázy majstrovstiev sveta proti Ghane krivdu. Podľa nich mal nemecký rozhodca Daniel Siebert odpískať v ich prospech aspoň jeden pokutový kop, rozhodcovia ich navyše poškodili už v dueli s Portugalskom.

Juhoameričania napriek víťazstvu 2:0 obsadili vinou menšieho počtu strelených gólov tretie miesto v skupine H za Južnou Kóreou a do osemfinále neprešli.

Ghana mohla ísť proti Uruguaju do vedenia, kapitán Andrew Ayew ale nepremenil penaltu. V 26. a 32. tak rozhodol dvoma gólmi záložník Giorgian de Arrascaeta. Stav 2:0 štvrťfinalistom z minulého šampionátu v Rusku dlho stačil na postup, Južná Kórea ale dokonala v nastavení obrat a porazila 2:1 víťaza skupiny Portugalsko.

"Do nejakej 80. minúty sme postupovali. Aj potom sme mali šance navýšiť skóre, ale už sa nám to nepodarilo," skonštatoval na tlačovej konferencii uruguajský kouč Diego Alonso.

Penalta Portugalska sa nemala kopať

Jeho zverenci nazbierali v troch stretnutiach štyri body so skóre 2:2, Južná Kórea mala pri rovnakom bodovom zisku skóre 4:4. Alonso tak pripomenul spornú situáciu zo záveru zápasu s Portugalskom, keď Bruno Fernandes v nastavení zvýšil na konečných 2:0.

"FIFA nám po zápase oznámila, že penalta bola nariadená chybne. Tu vidíte, čo spôsobila," neskrýval rozčarovanie kouč, ktorý vlani po 15 rokoch nahradil na uruguajskej lavičke legendárneho Óscara Tabáreza. "Tím urobil maximum, namiesto postupu ale zostáva len pachuť," dodal Alonso.

Uruguaj sa proti Ghane dožadoval dvoch pokutových kopov

Uruguajčania čelili na turnaji dvom penaltám a nezahrávali žiadnu, hoci sa proti Ghane dvakrát pokutového kopu dožadovali.

Po strete Daniela Amarteya s Darwinom Núňezom dokonca privolal videorozhodca hlavného arbitra Sieberta na prekontrolovanie situácie, nemecký rozhodca ale svoj pôvodný verdikt nezmenil. Po súboji Edinsona Cavaniho s brániacim Aliduom Seidom v závere stretnutia videorozhodca do hry nevstúpil.

"FIFA stojí vždy proti Uruguaju," poznamenal kapitán Luis Suárez. "Cítime obrovský smútok a sklamanie. Dali sme do toho všetko, skoro tomu ani nemôžem uveriť," ľutoval 35-ročný bývalý kanonier Liverpoolu, Barcelony alebo Atlética Madrid.

Suárez je jedným z pamätníkov šampionátu v roku 2010, na ktorom obsadili Uruguajčania štvrté miesto. Aj pre zvyšných členov silnej generácie bol turnaj v Katare pravdepodobne poslednými MS v kariére.

Popri Suárezovi boli pred 12 rokmi v Juhoafrickej republike tiež brankár Fernando Muslera, obrancovia Diego Godín a Mártin Cáceres a ďalší útočník Cavani.

Viac o téme: Portugalsko Luis Suárez Uruguaj Ghana MS vo futbale Katar 2022
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS, Twitter/Overdrivememes
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy