MS VO FUTBALE 2022 Ghana nepostúpila, ale dočkala sa pomsty: Suárez skončil v záplave sĺz

Plačúci Luis Suárez po vypadnutí UruguajaPlačúci Luis Suárez po vypadnutí Uruguaja Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

DAUHA - Uruguaj sa napriek piatkovému triumfu nad Ghanou 2:0 so šampionátom v Katare rozlúčil a prvýkrát z uplynulých štyroch MS nepostúpil zo skupiny.

Zápas rozhodol dvoma gólmi počas prvého polčasu Giorgian De Arrascaeta, na oboch sa podieľal 35-ročný Luis Suárez. Toho vystriedal v 66. minúte Edinson Cavani a keď sa dozvedel, že sa Kórejčania dostali do vedenia dopozeral zápas v slzách na lavičke.

Sklamaný Luis Suárez po Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Pri vyrovnanom bodovom i gólovom konte rozhodol v ich neprospech nižší počet presných zásahov v porovnaní s Kórejskou republikou (2:4). Po záverečnom hvizde hráči "La Celeste" ešte slovne napádali hlavného rozhodcu Daniela Sieberta z Nemecka, ktorý podľa nich neodpískal niektoré sporné zákroky v ich prospech.

"Osemdesiat minút sme postupovali a mali sme niekoľko šancí na strelenie tretieho gólu," skonštatoval tréner Diego Alonso. Stredobodom pozornosti bol pred a počas zápasu uruguajský útočník Suárez, na ktorého adresu sa ozýval piskot ghanského publika. Bolo to pre jeho neslávne známu ruku vo štvrťfinále MS v roku 2010, ktorá pomohla vyradiť Ghanu.

Obranca afrického tímu Daniel Amartey po zápase povedal, že sa chcel uistiť, že Uruguaj tiež skončil. Tréner Otto Addo trval na tom, že sa nechcel pomstiť Suárezovi za udalosti z roku 2010.

Ghana sa tak nepriblížila k svojmu najväčšiemu úspechu na pôde MS, ktorým bolo práve štvrťfinále v roku 2010 v Juhoafrickej republike.

"Najviac bolí, že sme mimo, nezáleží na tom proti komu sme hrali. Viem, že verejnosť sa snažila o pomstu, ale ja si to nemyslím a povedal som hráčom, aby takto neuvažovali. Snažili sme sa uspieť v tomto zápase," povedal kouč Addo, ktorý potvrdil, že odchádza zo svojho postu podľa plánu, aby sa mohol sústrediť na svoju prácu v bundesligovej Borussii Dortmund, kde pracuje ako tréner talentov.

Viac o téme: Luis Suárez Uruguaj Ghana