VIDEO Juraj Slafkovský opäť bodoval, Montreal sa musel skloniť pred famóznym McDavidom

Hokejisti Montrealu Canadiens oslavujú gól. Vľavo draftová jednotka Juraj Slafkovský Hokejisti Montrealu Canadiens oslavujú gól. Vľavo draftová jednotka Juraj Slafkovský Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

EDMONTON - Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský zaznamenal asistenciu pri prehre Montrealu na ľade Edmontonu 3:5 v sobotnom zápase NHL.

Siedmy bod v sezóne (4+3) si pripísal útočník Montrealu Juraj Slafkovský, Canadiens prehrali v Edmontone 3:5. Slafkovský prihral na gól v 37. minúte Arberovi Xhekajovi v presilovej hre o dvoch hráčov, obranca Montrealu ním vyrovnal na 3:3.

Oilers však potom dvoma gólmi zlomili zápas. Connor McDavid (2+2) a Leon Draisaitl (1+3) nazbierali po štyri body. Canadiens inkasovali prvé tri góly v oslabení a doplatili na nedisciplinovanosť v druhej tretine.

Oilers mali dve presilovky o dvoch hráčov a obe využili. Trest na 5+DKZ dostal obranca Joel Edmundson za krošček do hlavy Zacha Hymana. V druhej tretine videli diváci až tri presilovky piatich proti trom, dve mali Oilers a jednu Canadiens. "Prvá polovica druhej tretiny bola poriadne divoká, nikdy som niečo také nezažil," povedal kapitán Montrealu Nick Suzuki.

Connor McDavid skóroval pri Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

McDavid sa po Jasonovi Robertsonovi z Dallasu dostal ako druhý hráč cez 20-gólovú métu a so 47 bodmi v 25 zápasoch je lídrom produktivity NHL. Slafkovský nastúpil pri zranení Brendana Gallaghera opäť v druhej formácii, hral 14 minút a 25 sekúnd a zaznamenal dve mínusky.

Ďalší zápas čaká Montreal v noci z pondelka na utorok o 4:30 nášho času, keď nastúpi na ľade Vancouveru Canucks.

Bodoval aj Černák

Asistenciu si pripísal Erik Černák, jeho Tampa zdolala Toronto 4:3 po predĺžení. Tampe prispel k triumfu brankár Andrej Vasilevskij, ktorý mal 36 úspešných zákrokov. Maple Leafs prišli o päťzápasovú sériu výhier, bodovali však v 11. zápase po sebe.

Ich útočník Mitchell Marner strelil dva góly a stanovil nový klubový rekord s 19-zápasovou bodovou sériou. Dvadsaťpäťročný kanadský útočník prekonal zápisy Darryla Sittlera (1977-78) a Eddieho Olczyka (1989-90). Marner otvoril skóre v oslabení a potom v presilovke vyrovnal na 3:3.

Erik Černák a John Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

"Je to úžasné. Vyrastal som v tomto meste, od malička som sledoval a fandil Maple Leafs a teraz svieti moje meno medzi klubovými rekordami. Pocity ani neviem opísať," povedal Marner. Černák odohral necelých 20 minút, pripísal si dve strely, tri bloky a päť bodyčekov. Inkasoval aj menší trest za hrubosť. Slovenský obranca zaznamenal tretiu asistenciu v sezóne.

Puk sa po jeho zblokovanej strele dostal k Vladislavovi Namestnikovi a ten svojim prvým gólom v sezóne vyrovnal na 1:1. Dve asistencie nazbieral Anthony Cirelli, ktorý po operácii ramena vynechal 23 zápasov a proti Maple Leafs absolvoval sezónny debut. O víťazstve “bleskov” rozhodol v 33. sekunde predĺženia Alex Killorn.

Halákovi sa v bráne nedarilo

Hokejisti New Yorku Rangers prehrali s Chicagom Blackhawks 2:5. V  bránke domácich odchytal celý zápas Jaroslav Halák, inkasoval štyri góly z 20 striel. K triumfu Chicaga významne prispel útočník Patrick Kane, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie, dosiahol tak métu 1200 bodov (434+766) v kariére.

Slovenský brankár Jaroslav Halák Galéria fotiek (14) Zdroj: Profimedia

Kane dosiahol tento míľnik ako druhý hráč v histórii klubu a 50. v NHL. Rekord Blackhawks drží Stan Mikita (1467). Dva góly a asistenciu si pripísal aj jeho spoluhráč Max Domi a Blackhawks zastavili sériu ôsmich prehier.

"Je to príjemné. Keď ste v lige dlho, tak prídu aj nejaké míľniky. Potešilo ma, že som prispel k víťazstvu," povedal Kane pre nhl.com. Pre zranenie slabín nedochytal duel brankár “jastrabov” Petr Mrázek (22 zákrokov, 1 gól), v druhej tretine ho nahradil Arvid Söderblom.

Patrick Kane oslavuje hetrik Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Charles Rex Arbogast

Rangers prehrali päť z posledných šiestich zápasov, pred domácimi fanúšikmi padli štyrikrát za sebou. "Chýba nám emócia a energia, bez toho sa nedajú vyhrávať zápasy," povedal kapitán “jazdcov"Jacob Trouba.

Čaká nás ešte 60 zápasov

New Jersey triumfovalo na ľade Philadelphie 3:2 a dosiahlo 11. víťazstvo za sebou na ľade súpera. Je to druhá najdlhšia séria v histórii NHL a na vyrovnanie rekordu Minnesoty (2014/2015) a Detroitu (2005/2006) mu stačí uspieť v nasledujúcom zápase.

Najbližšie sa "diabli" predstavia na ľade súpera 12. decembra v Madison Square Garden proti NY Rangers. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral necelých 17 minút a raz ohrozil bránku súpera.

"Máme dobrú sériu, ale to ešte nerobí sezónu. Čaká nás ešte 60 zápasov, musíme pracovať a zlepšovať sa aj naďalej," povedal útočník “diablov” Miles Wood, ktorý mal dve asistencie. Jedinú prehru vonku utrpeli Devils práve na ľade Philadelphie (13. októbra).

Regenda sa vrátil do zostavy Anaheimu

Pavol Regenda sa vrátil do zostavy Anaheimu, Ducks však podľahli v Minnesote 5:4 po nájazdoch. Slovenský krídelník odohral desať minút, pripísal si jednu plusku, jednu zblokovanú strelu a dva bodyčeky. Anaheim prehral piaty zápas po sebe.

Ducks vyhrávali 4:3, ale dva a pol minúty pred koncom vyrovnal Kiriil Kaprizov, ktorý bodoval v jedenástom zápase za sebou. Ruský útočník skóroval aj v nájazdoch, v ktorých napokon rozhodol Matthew Boldy.

Slovenský hokejista Pavol Regenda Galéria fotiek (14) Zdroj: Profimedia

Skvelú domácu formu potvrdili hokejisti Bostonu, keď v TD Garden zdolali obhajcov Stanley Cupu z Colorada 5:1 a vylepšili vlastný rekord NHL. Bruins vyhrali všetkých 14 domácich zápasov od začiatku sezóny. Boston (20-3-0) vyrovnal rekord NHL za najrýchlejšie dosiahnutých 20 víťazstiev. V sezóne 1929-30 sa to podarilo takisto Bruins a v ročníku 2012-13 to dosiahli hráči Chicaga Blackhawks.

Po dva góly prispeli k triumfu David Pastrňák a Trent Frederic, Linus Ullmark zaznamenal 24 zákrokov. "Začali sme sezónu bez pár kľúčových hráčov, ale zomkli sme sa, bojujeme jeden za druhého a prináša to úspech," povedal Pastrňák, ktorý zaznamenal 46. zápas s viac ako jedným zásahom.

Posledné dva góly strelili Bruins v tretej tretine v priebehu desiatich sekúnd, keď sa presadili Frederic a Jake DeBrusk.

Darilo sa Pittsburghu aj hokejistom Vegas

Kasperi Kapanen sa blysol druhým hetrikom v kariére a výrazne prispel k víťazstvu Pittsburghu nad trápiacim sa St. Louis 6:2. Fínsky útočník dal štyri zo svojich piatich gólov v posledných troch dueloch po tom, ako sa v siedmich zápasoch nedostal do zostavy.

K víťazstvu Vegas v Detroite 4:1 pomohol gólom a asistenciou Phil Kessel. “Železný muž” nastúpil na 1008. zápas v NHL bez prerušenia. San Jose nestačili ani dva góly Tomáša Hertla, “žraloci” prehrali v Ottawe 2:6. Dvakrát skóroval Claude Giroux a pridal aj asistenciu. Obranca Sharks Erik Karlsson si pri návrate do Ottawy pripísal asistenciu.

Vancouver zdolal Arizonu 3:2, v predĺžení rozhodol svojim druhým gólom v zápase Bo Horvat. Kapitán Canucks je s 19 presnými zásahmi tretí najlepší strelec NHL za Robertsonon (22) a McDavidom (21). Víťaznú sériu na čísle sedem ukončili hokejisti Seattlu, keď na domácom ľade nestačili na Floridu (1:5). “Panterov” poslal do vedenia 2:0 Carter Verhaeghe, ktorý v prvej tretine skóroval dvakrát v priebehu 26 sekúnd.

Štvrtý duel za sebou vyhrali hokejisti Caroliny, v Los Angeles uspeli 4:2. Piotr Kočetkov (31 zásahov) zaznamenal ôsme víťazstvo vo svojom desiatom štarte v kariére, v histórii NHL boli lepší len šiesti brankári - Igor Šesťorkin, Viktor Fasth, Martin Prusek, Bob Froese, Wayne Thomas a Frank Brimsek (všetci 9 víťazstiev).

Výsledky NHL:

Minnesota Wild - Anaheim Ducks 5:4 pp a sn (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Addison (Foligno, Eriksson Ek), 16. Dewar (Reaves, Shaw), 46. Eriksson Ek (Addison, Boldy), 58. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), rozh. náj. Boldy - 9. Strome (Vatrano), 31. Fowler (McTavish, Zegras), 39. Zegras (Terry, Kulikov), 51. Terry (Henrique, McTavish). Brankári: Gustavsson - Gibson, strely na bránku: 49:33.

Boston Bruins - Colorado Avalanche 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Góly: 14. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 19. Frederic (McAvoy, Zacha), 25. Pastrňák (Krejčí), 56. Frederic (Hall, Coyle), 56. DeBrusk (Forbort, Bergeron) - 47. Cogliano. Brankári: Ullmark - Francouz, strely na bránku: 40:25.

Detroit Red Wings - Vegas Golden Knights 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 32. Sundqvist (Kubalík, Larkin) - 2. Eichel (Stephenson, McNabb), 28. Marchessault (Theodore, Stone), 37. Kessel (Roy), 57. Smith (Kessel, McNabb). Brankári: Husso - Hill, strely na bránku: 25:25.

Edmonton Oilers - Montreal Canadiens 5:3 (0:1, 4:2, 1:0)
Góly: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid), 27. Draisaitl (McDavid, Barrie), 30. McDavid (Barrie, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl, Hyman), 55. McDavid (Draisaitl) - 17. Suzuki (Matheson, Dach), 34. Dadonov (Armia, Kovacevic), 37. Xhekaj (SLAFKOVSKÝ). Brankári: Skinner - Allen, strely na bránku: 22:33.

Ottawa Senators – San Jose Sharks 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 11. Tkachuk (Batherson, Stützle), 26. Giroux, 37. Stützle (Batherson, DeBrincat), 46. Chabot (Joseph, Giroux), 56. Giroux (Motte) - 8. Hertl (Barabanov, Meier), 12. Hertl (Karlsson, Labanc). Brankári: Forsberg - Kahkonen, strely na bránku: 39:37.

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Konecny (Cates, Hayes), 56. Sedlák (Sanheim, DeAngelo) - 27. Zetterlund (Wood, McLeod), 42. Mercer (Wood), 47. Hughes (Haula). Brankári: Hart - Schmid, strely na bránku: 33:18.

Pittsburgh Penguins – St. Louis Blues 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Góly: 7. Kapanen (Joseph, Rust), 12. Rust (Zucker, Malkin), 17. Kapanen (Malkin, Carter), 22. Zucker (Malkin, Rust), 31. Kapanen (Rust, Zucker), 56. Crosby (Guentzel) - 13. Bučnevič (Leddy, Parayko), 29. Tarasenko (Thomas, Parayko). Brankári: Jarry - Binnington (22. Greiss), strely na bránku: 38:28.

Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 4:3 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Góly: 28. Namestnikov (Cirelli, ČERNÁK), 42. Kučerov (Stamkos, Perry), 45. Colton (Sergačov, Perry), 61. Killorn (Cirelli) - 26. Marner (Kämpf), 37. Nylander (Matthews, Bunting), 52. Marner. Brankári: Vasilevskij - Murray, strely na bránku: 33:39.

New York Rangers - Chicago Blackhawks 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 38. Zibanejad (Fox, Panarin), 58. Kreider (Zibanejad, Panarin) - 3. Johnson (McCabe, Katchouk), 29. Kane (Toews, Jones), 30. Domi (Jones, Kane), 45. Raddysh (Kane, Domi), 59. Domi (Dickinson, McCabe). Brankári: HALÁK - Mrázek (41. Söderblom), strely na bránku: 28:21.

Seattle Kraken - Florida Panthers 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 22. McCann (Eberle) - 13. Verhaeghe (Bennett, Staal), 14. Vergaeghe (Montour, Tkachuk), 26. Tkachuk (Ekblad, Bennett), 48. Heponiemi (Staal, Lomberg), 54. Forsling (Bennett, Luostarinen). Brankári: Grubauer - Knight, strely na bránku: 36:28.

Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 17. Horvat (Pettersson, Hughes), 52. Boeser (Pettersson), 65. Horvat (Hughes, Miller) - 12. Fischer (O'Brien, Välimäki), 22. Chychrun (Gostisbehere, Maccelli). Brankári: Martin - Vejmelka, strely na bránku: 32:23.

Los Angeles Kings - Carolina Hurricanes 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Góly: 50. Kaliyev (Danault, Durzi), 58. Fagemo (Lizotte, Roy) - 5. Skjei (Martinook, Fast), 20. Nečas (Burns, Noesen), 35. Aho (Nečas, Jarvis), 53. Svečnikov (Burns, Pesce). Brankári: Quick - Kočetkov, strely na bránku: 33:31.

Viac o téme: Washington Capitals Jaroslav Halák New York Rangers Tomáš Tatar Edmonton Oilers Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Anaheim Ducks Calgary Flames Erik Černák Connor McDavid Martin Fehérváry Adam Ružička Pavol Regenda Juraj Slafkovský
  • Zdroj: TASR, Športky