MS VO FUTBALE 2022 Smoliara Austrálie po kikse vysmial spoluhráč: Za to určite môže politika!

Mathew Ryan po kikse a radujúci sa Julian ÁlvarezMathew Ryan po kikse a radujúci sa Julian Álvarez Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

RAJJÁN - Austrálskeho brankára Mathewa Ryana veľmi bolela veľká chyba, ktorou sa podpísal pod porážku 1:2 s Argentínou v osemfinále futbalových majstrovstiev sveta.

Už počas zápasu si do kapitána "Socceroos" na sociálnych sieťach rýpol spoluhráč z FC Kodaň poľský gólman Kamil Grabara.

Ryan v 57. minúte za stavu 1:0 pre Argentínu dostal "malú domov" v blízkosti dvoch atakujúcich protihráčov, snažil sa urobiť kľučku, ale útočník Julián Álvarez mu loptu zobral a ľahko zakončil do prázdnej bránky.

Verí, že ho to len posilní

"Mal som sa, samozrejme, zachovať inak. Zanalyzujem si to a poučím sa. Veľmi to bolí, ale nedovolím, aby ma to nejako poznačilo. Verím, že ma to posilní," povedal novinárom Ryan.

"Maty nás zachránil už toľkokrát, že to ani nejde spočítať. Aj proti Argentíne predviedol niekoľko skvelých zákrokov, ktoré nás udržali v hre. Všetci sme sa ho snažili podržať. Je svojím najväčším kritikom, takže na seba bude tvrdý. Ale toto sa stane," doplnil obranca Kye Rowles.

Mathew Ryan a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Okamžitý výsmech od klubového spoluhráča

Za 30-ročného reprezentanta sa postavili aj ďalší austrálski spoluhráči a tréner Graham Arnold, klubový kolega Grabara sa však Ryanovi na diaľku vysmial. Krátko po jeho minele na twitter napísal sarkastický odkaz: "Za to určite môže politika" a doplnil mrkajúci emotikon.

Poľský gólman, ktorý na katarských MS plní úlohu náhradníka, narážal na to, že v Kodani v závere jesene dostával pred austrálskym konkurentom prednosť vďaka lepšej výkonnosti. Hoci sa objavovali špekulácie, že Grabara chytá len preto, aby ho mohol klub lepšie predať.

"Úprimne, vôbec nie som prekvapený, že toto napísal. Ale jeho názor ma nezaujíma," vyhlásil Ryan.

Mathew Ryan po kikse Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Kritizoval ho už predtým

Grabara bývalému gólmanovi Valencie alebo Brightonu už skôr dával za vinu zlé výsledky Kodane v úvode sezóny počas svojho zranenia.

Tiež uviedol, že na brankárskej pozícii nevidí žiadnu konkurenciu a že s o sedem rokov starším Ryanom nie sú priatelia. Za svoj komentár na sociálnych sieťach teraz schytal veľkú kritiku od fanúšikov.

Viac o téme: Austrália Argentína Mathew Ryan FC Kodaň Kamil Grabara
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Kamil Grabara
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy