VIDEO Regenda strávil na ľade len pár minút, Anaheim premrhal dvojgólový náskok

Pavol Regenda pred bránkou WinnipeguPavol Regenda pred bránkou Winnipegu Zdroj: SITA/AP/Fred Greenslade/The Canadian Press

WINNIPEG - Hokejisti Anaheimu v zostave s Pavlom Regendom prehrali v nedeľnom dueli NHL vo Winnipegu 2:5. Slovenský útočník strávil na ľade 6:15 min a zaznamenal mínusový bod. Ducks utrpeli šiestu prehru za sebou.

Regenda figuroval na predzápasovej súpiske na krídle druhej formácie s Frankom Vatranom a Ryanom Stromem, no nakoniec strávil na ľade iba necelých sedem minút. V úvodnej tretine absolvoval štyri striedania, v druhej tri a v záverečnej len jedno.

Vedeli sme, že to bude náročné

Ducks viedli v polovici zápasu 2:0, no Winnipeg ešte do konca druhej tretiny vyrovnal a v záverečnom dejstve pridal ďalšie tri góly. Saku Mäenalanen a Nate Schmidt si pripísali na konto gól a asistenciu.

Brankár Connor Hellebuyck predviedol 28 zásahov a pripísal si piaty triumf za sebou. Jets vyhrali štvrtý z uplynulých piatich zápasov.

Hokejisti Winnipegu oslavujú gól Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Fred Greenslade/The Canadian Press

"Vedeli sme, že to bude náročné, hrali sme druhý zápas za sebou a oni si chceli napraviť chuť po prehre s Columbusom. Dostali sme nešťastný tretí gól a ďalší hneď po ňom. Je to frustrujúce, pretože si myslím, že sme celý zápas tvrdo bojovali," povedal tréner Anaheimu Dallas Eakins.

Ofenzívne predstavenie v Dallase

Dallas prehral s Minnesotou 5:6 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Wild za desať minút tretej tretiny prišli o štvorgólový náskok, no napokon získali dva body. "Bol to pre nás ťažký zápas. V závere na nás naozaj vyleteli a my sme sa len snažili prežiť a zmierniť ich nápor. Dali sme im príliš veľa šancí na skórovanie," povedal útočník Minnesoty Joel Eriksson Ek.

Gólová radosť hráčov Minnesoty Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/LM Otero

Líder ofenzívy Wild Kirill Kaprizov bodoval v dvanástom zápase za sebou (8+11), v 16. minúte v presilovke otvoril skóre. Jeho tím vyhral štyri stretnutia za sebou. Dallasu nepomohol ani hetrik a asistencia Roopea Hintza. Jason Robertson zaznamenal gól a prihrávku a svoju bodovú šnúru natiahol na 18 duelov, počas ktorých má bilanciu 21+13.

Tréner Dallasu Peter DeBoer bol s bodom vzhľadom na vývoj stretnutia celkom spokojný: "Dvanásť minút do konca to bolo 1:5, takže sme odtiaľto mohli odísť aj bez bodu. Nemôžete podceniť bojovnosť tohto tímu."

Buffalo predčilo San Jose

Buffalo zvíťazilo nad San Jose 6:3 aj vďaka dvom gólom nováčika Jacka Quinna, ktorý má v uplynulých ôsmich dueloch bilanciu päť presných zásahov a štyri asistencie. "Ako útočník chcete vždy čo najviac útočiť, ale myslím, že treba pochopiť aj to, že silná ofenzíva sa tvorí aj vďaka dobrej hre v defenzíve. Takže pomáha byť v tomto trochu vyspelejší," povedal mladík.

Mladík Buffala Jack Quinn Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

Jack Skinner a Tage Thompson si v drese Sabres vylepšili štatistiky o gól a asistenciu, Dylan Cozens prihral na tri presné zásahy. San Jose prehralo tretí zápas za sebou. "Vo všetkom boli lepší. Boli rýchlejší, dôraznejší v osobných súbojoch, všetko robili lepšie," povedal pre nhl.com tréner Sharks David Quinn.

Detroit ukončil sériu troch prehier a posledný tím východu Columbus zdolal 4:2. Brankár Red Wings Ville Husso sa pod triumf podpísal 32 zákrokmi a jeho spoluhráči dali dva góly z presiloviek. "Potrebujeme ich. Nedokážeme dávať štyri či päť gólov, pri hre 5 na 5 sa občas trápime," povedal tréner Detroitu Derek Lalonde.

Chicago nestrelilo ani gól

New York Islanders si poradili s Chicagom Blackhawks 3:0. Brankár Semion Varlamov vykryl všetkých 21 striel, zaznamenal prvý shutout v sezóne a už 37. v kariére v NHL.

"Je to pre nás dôležité víťazstvo a myslím, že sme predviedli skvelý hokej. V prvej tretine som mal zopár dobrých zákrokov, čo mi i tímu dodalo sebavedomie. Druhú tretinu sme zvládli výborne a vypracovali sme si veľa šancí," povedal Varlamov.

Brankár New Yorku Islander Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Eduardo Munoz Alvarez

Islanders dali všetky tri góly v priebehu 29. až 36. minúty a postarali sa o ne Matt Martin, Zach Parise a Brock Nelson. V druhej tretine prestrieľa súpera 20:6. Brankár Chicaga Arvid Söderblom nezabránil štvrtej prehre z piatich duelov ani 37 úspešnými zákrokmi.

"Je skvelý v každom zápase, v ktorom nastúpi, no my mu musíme dať viacej podpory pred ním aj v ofenzíve," povedal tréner Luke Richardson.

výsledky NHL:

Winnipeg Jets - Anaheim Ducks 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Góly: 31. Mäenalanen (Schmidt, Lowry), 34. Samberg (Connor, Dubois), 55. Barron (Lowry, Mäenalanen), 56. Scheifele (Wheeler, Perfetti), 60. Schmidt (Morrissey, Connor) - 16. Silfverberg (Vatrano, Shattenkirk), 26. Leason. Brankári: Hellebuyck - Stolarz, strely na bránku: 40:30.

Dallas Stars - Minnesota Wild 5:6 pp a sn (0:1, 1:3, 4:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Hintz (Robertson), 48. Hintz (Pavelski, Marchment), 48. Robertson (Hintz, Lindell), 50. Marchment (Pavelski, Faksa), 58. Hintz (Pavelski, Miller) - 16. Kaprizov (Zuccarello, Addison), 31. Dewar (Shaw), 34. Middleton (Spurgeon, Reaves), 34. Greenway (Reaves), 41. Eriksson Ek (Foligno, Spurgeon), rozh. nájazd: Gaudreau. Brankári: Oettinger (41. Wedgewood) - Fleury, strely na bránku: 35:31.

Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Góly: 37. Bjork (Jenner, Roslovic), 42. Johnson (Gaudreau, Jenner) - 7. Czarnik (Berggren, Määttä), 18. Kubalík (Hronek, Perron), 28. Raymond (Hronek, Perron), 47. Copp (Määttä, Sundqvist). Brankári: Korpisalo - Husso, strely na bránku: 34:35.

Buffalo Sabres - San Jose Sharks 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Góly: 10. Thompson (Dahlin, Cozens), 21. Peterka (Cozens), 25. Skinner (Jokiharju), 34. Quinn (Olofsson, Dahlin), 52. Quinn (Cozens), 57. Tuch (Skinner, Thompson) - 14. Bonino (Kunin, Karlsson), 17. Labanc (Benning, Nieto), 52. Lindblom (Vlasic, Couture). Brankári: Luukkonen - Dell, strely na bránku: 38:29.

New York Islanders - Chicago Blackhawks 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 29. Martin (Cizikas, Mayfield), 35. Parise (Pelech, Pulock), 36. Nelson (Beauvillier, Lee). Brankári: Varlamov - Söderblom, strely na bránku: 40:21.

Viac o téme: Winnipeg Jets Anaheim Ducks Pavol Regenda