VIDEO Zbesilý zápas a škaredý zákrok na Slafkovského: Juraj sa len ťažko dvíhal z ľadu!

Otrasený Juraj Slafkovský zchádza z ľadovej plochyOtrasený Juraj Slafkovský zchádza z ľadovej plochy Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck/The Canadian Press

VANCOUVER - Hokejisti Vancouveru zvíťazili v nočnom zápase NHL nad Montrealom 7:6 po predĺžení.

Canadiens ešte v druhej tretine vyhrávali 4:0, domácim sa podaril skvelý obrat, keď na konci druhej a v tretej tretine dokázali streliť až šesť gólov a poslali zápas do predĺženia. V ňom rozhodol po 13-tich sekundách Elias Pettersson.

Smolný zápas odohral aj Juraj Slafkovský. Ten nastúpil v tretej formácii a už v prvej tretine absolvoval nepríjemný hit od Lukea Schenna, po ktorom sa len ťažko dvíhal z ľadu a otrasený odišiel na striedačku.

V zápase našťastie pokračoval a odohral 14:36 minút. Osemnásťročný útočník si do štatistík pripísal plusový bod a dva hity. Zákrok nezostal bez odozvy, obranca Canadiens Arber Xhekaj po faule na svojho spoluhráča zhodil rukavice a vyzval kanadského obrancu na pästný súboj.

Tréner Canadiens Martin St. Louis bol vzhľadom na vývoj zápasu nakoniec rád aj za získaný bod: "Keď zoberieme do úvahy emocionálnu horskú dráhu, ktorou sme si v tomto zápase prešli, a ako sme to zvládli, som na chlapcov hrdý."

sumár NHL:

Vancouver Canucks – Montreal Canadiens 7:6 po predĺžení (0:4, 2:0, 4:2)
Góly: 37. Garland (Kuzmenko), 39. Michejev (Pettersson, Boeser), 45. Horvat (Höglander, Stillman), 46. Michejev (Pettersson, Stillman), 49. Studnicka, 59. Kuzmenko (J. Miller, Q. Hughes), 61. Pettersson – 8. Caufield (Harris), 13. Suzuki (Guhle), 15. Monahan (Suzuki, Matheson), 17. Pezzetta (Harris, Evans), 56. Dvorak (Dadonov, Armia), 57. Anderson. Brankári: Martin (17. Delia) – Montembeault, strely na bránku: 32:25, 18.420 divákov

Viac o téme: Vancouver Canucks Montreal Canadiens Juraj Slafkovský
  • Zdroj: TASR, Športky