VIDEO Skvelý Tatar strelil siedmy gól v sezóne, z víťazstva sa ale netešil

Tomáš Tatar v drese New Jersey DevilsTomáš Tatar v drese New Jersey Devils Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Siedmy gól slovenského útočníka Tomáša Tatara v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL nezabránil prehre hokejistov New Jersey doma s New Yorkom Islanders 4:6. Calgary podľahlo na ľade Columbusu 1:3, Adam Ružička v drese hostí nebodoval.

Tatar upravil v tretej tretine stav duelu na 3:6 z pohľadu "diablov", keď sa od modrej čiary šikovne predral do streleckej pozície a prekonal Semjona Varlamova. Bol to jeho 16. bod (7+9) v 27 dueloch v tomto ročníku.

Bol to jeho 16. bod (7+9) v tomto ročníku. "Diabli" však manko nedokázali zmazať, napriek tomu sú spolu s Bostonom na čele tabuľky Východnej konferencie.

"Súper na nás od začiatku vybehol a tvrdo bojoval. Hral efektívne, čakal na naše chyby a vedel ich potrestať. Potrebujeme odstrániť niektoré veci. Ak inkasujete šesť gólov, nemôžete vyhrať," uviedol pre nhl.com domáci kapitán Nico Hischier, ktorý v 6. minúte v presilovke otvoril skóre. Tatar nastúpil po jeho boku v prvej formácii s minutážou 18:26, mal päť striel a plusový bod.

Dvoma presnými zásahmi sa na triumfe Islanders podieľal Brock Nelson, gól a asistenciu zaznamenal Cal Clutterbuck.

"Je to veľké víťazstvo. Cítili sme, že sa chceme od úvodu na nich vrhnúť a hrať kvalitný hokej. Osobne sa mi hralo dobre, snažil som sa urobiť dojem na oboch stranách klziska," povedal Nelson. Zápas pre zranenie v hornej časti tela nedohral krídelník "ostrovanov" Anthony Beauvillier, z hry odstúpil už v prvej tretine.

Gólová radosť hráčov Islanders Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

Calgary prehralo, Ružička nebodoval

Hráči Calgary vyšli naprázdno po troch predchádzajúcich výhrach, v súboji s Columbusom inkasovali už po 76 sekundách hry z prvej strely súpera na bránku. O bleskový gól sa postaral Patrik Laine.

"Keď sa nám naskytol vpredu priestor, vedeli sme ho vyžiť. Celkovo sme ako tím odohrali solídnych 60 minút. Podali sme komplexný tímový výkon," pochvaľoval si fínsky kanonier, ktorý od návratu do zostavy Columbusu po zranení členka dosiahol šesť bodov (5+1) v piatich vystúpeniach.

Špeciálny zápas absolvoval jeho spoluhráč Johnny Gaudreau, domáci útočník odohral prvý duel proti Calgary od letnej zmeny dresu. Američan odohral za Flames svojich prvých deväť sezón v NHL, po konci minulého ročníka sa však s kanadským klubom rozlúčil a ako voľný hráč podpísal lukratívny sedemročný kontrakt s Blue Jackets.

Zápas nedochytal brankár domácich Joonas Korpisalo, ten vykryl 12 súperových striel, no už v prvej dvadsaťminútovke utrpel zranenie v dolnej časti tela. Po prestávke ho nahradil Elvis Merzlikins, ktorý predviedol 19 úspešných zákrokov a doviedol svoj tím k víťazstvu.

Brankár Columbusu Elvin Merzlikins Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Jay LaPrete

Blue Jackets prerušili nepriaznivú sériu šiestich domácich prehier. Jediný gól Calgary strelil Michael Stone, Ružička strávil na ľade 13:07 min s jednou strelou a plusovým bodom.

Ovečkin sa priblížil k zápisu Gordieho Howea

Washington bez zraneného slovenského obrancu Martina Fehérváryho zdolal doma Seattle 4:1 a prvýkrát v sezóne vyhral tri duely za sebou. Anthony Mantha a Alexander Ovečkin si zhodne pripísali gól a asistenciu.

Ovečkin uzavrel skóre do prázdnej bránky a strelil svoj 796. gól v profiligovej kariére. Už iba päť presných zásahov ho delí od vyrovnania zápisu legendárneho Gordieho Howea (801), ktorý figuruje na druhom mieste historickej tabuľky strelcov.

Vedie Wayne Gretzky so 894 gólmi. Duel nedohral domáci obranca Alex Alexejev, ktorého zranil Jamie Oleksiak. Ten dostal trest do konca zápasu za úder do hlavy.

Alexander Ovečkin s pukom Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Brankár Igor Šesťorkin, ktorému kryl chrbát Jaroslav Halák, priviedol New York Rangers 41 zákrokmi k triumfu na ľade Colorada 2:1 po nájazdoch. Pittsburgh uspel na pôde Buffala 4:3 po predĺžení a pripísal si štvrté víťazstvo za sebou.

O triumfe Penguins rozhodol Jeff Carter v 2. minúte predĺženia. Štvorzápasovú víťaznú šnúru ťahá aj Winnipeg, ktorý uspel v Chicagu 3:1. Český brankár David Rittich inkasoval len raz a pomohol k výhre Jets 22 úspešnými zákrokmi.

Edmonton si poradil s Minnesotou

Edmonton si poradil s Minnesotou 5:2, výrazný podiel mal na úspechu Ryan Nugent-Hopkins, ktorý zaznamenal gól do prázdnej bránky a zaznamenal dve asistencie.

Connor McDavid a Leon Draisaitl pridali zhodne gól a asistenciu, pričom kapitán McDavid skóroval v siedmom zápase za sebou, čo je jeho osobné maximum. Kirill Kaprizov si v drese Wild pripísal asistenciu a bodoval už v 14. zápase v rade.

NHL - výsledky:

Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 3:4 pp (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 39. Olofsson (Jost, Mittelstadt), 40. Skinner (Thompson, Mittelstadt), 59. Okposo (Mittelstadt, Quinn) - 36. Guentzel (Malkin, Petry), 43. Rakell (Heinen), 57. McGinn (Kapanen, Rutta), 62. Carter (Rakell, Malkin). Brankári: Anderson - Jarry, strely na bránku: 31:33.

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Laine (Roslovic, Činachov), 23. Robinson, 60. Kuraly (Jenner, Olivier) - 58. Stone (Backlund, Hanifin). Brankári: Korpisalo (21. Merzlikins) - Markström, strely na bránku: 27:33.

New Jersey Devils - New York Islanders 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)
Góly: 6. Hischier (Bratt, Hamilton), 27. Mercer (Hughes, Graves), 43. TATAR (Siegenthaler, Bratt), 54. Hughes (Hamilton, Siegenthaler) - 16. Nelson (Romanov), 20. Lee (Romanov, Mayfield), 24. Cizikas (Martin, Clutterbuck), 25. Wahlstrom (Barzal, Bailey), 37. Nelson (Pageau, Barzal), 41. Clutterbuck. Brankári: Vaněček (25. Schmid) - Varlamov, strely na bránku: 29:32.

Washington Capitals - Seattle Kraken 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 26. Mantha (Irwin, Alexejev), 34. Johansson (Milano, Ovečkin), 59. Eller, 60. Ovečkin (Kuznecov, Carlson) - 18. Larsson (Geekie, Kuhlman). Brankári: Lindgren - Grubauer, strely na bránku: 38:26.

Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 32. Raddysh (Kurashev) - 16. Perfetti (Morrissey), 21. Wheeler (Morrissey, Connor), 53. Lowry (Barron, Harkins). Brankári: Söderblom - Rittich, strely na bránku: 23:32.

Colorado Avalanche - New York Rangers 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Rantanen (Newhook, Girard) - 25. Schneider (Panarin, Goodrow), rozh. nájazd Zibanejad. Brankári: Georgiev - Šesťorkin, strely na bránku: 42:29.

Edmonton Oilers - Minnesota Wild 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 3. Ryan (Shore, Kostin), 9. McDavid (Nugent-Hopkins, Barrie), 33. Yamamoto (Nurse, Ceci), 44. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 60. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Hyman) - 12. Eriksson Ek, 27. Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon). Brankári: Skinner - Fleury, strely na bránku: 38:44.

Arizona Coyotes - Boston Bruins 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 1. Brown (Maccelli, Crouse), 31. Crouse (Gostisbehere, Chychrun), 41. Schmaltz (Keller, Gostisbehere), 60. Crouse (Maccelli) – 5. Pastrňák (McAvoy), 28. Coyle (DeBrusk), 55. Foligno (Krejčí, Lindholm). Brankári: Vejmelka - Swayman, strely na bránku: 16:46.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Góly: 30. Zegras (Fowler, Kulikov) - 11. Meier (Karlsson, Hertl), 27. Harrington (Labanc, Meier), 28. Karlsson (Barabanov, Hertl), 29. Sturm (Benning), 57. Bonino (Benning), 57. Lorentz (Svečnikov, Barabanov). Brankári: Gibson - Mäkiniemi, strely na bránku: 24:28.

Vegas Golden Knights - Philadelphia Flyers 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 12. Carrier, 64. Marchessault - 22. Laughton. Brankári: Hill - Hart, strely na bránku: 34:28.

Viac o téme: Jaroslav Halák New York Rangers Tomáš Tatar New Jersey Devils Calgary Flames Adam Ružička