Jarná časť Fortuna ligy: Na úvod duel Banskej Bystrice s Trenčínom, Slovan proti DAC

Vľavo Jaba Kankava (Slovan) v súboji o loptu v zápase proti DACVľavo Jaba Kankava (Slovan) v súboji o loptu v zápase proti DAC Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Úvodný zápas jarnej časti Fortuna ligy je na programe v piatok 10. februára 2023. Ligovú jar začne duel 19. kola MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín, ktorý má úvodný výkop o 17.30 h. Informoval o tom portál fortunaliga.sk.

Zimná prestávka bez zápasov Fortuna ligy potrvá presne 74 dní. Posledným jesenným zápasom bola dohrávka 17. kola medzi Ružomberkom a FC ViOn (27.11.2022).

V úvodnom jarnom kole sa uskutoční aj šláger prvých dvoch tímov tabuľky. V nedeľu 12. februára privíta FC DAC 1904 Dunajská Streda lídra a úradujúceho majstra ŠK Slovan Bratislava, pričom tímy od seba delia len tri body.

Posledné štyri kolá

Do konca základnej časti Fortuna ligy ostávajú ešte štyri kolá (19. – 22. kolo FL). Potom sa rozdelí tabuľka na dve časti. Prvých šesť tímov bude hrať v skupine o titul a spodná šestka v skupine o udržanie sa.

Prvé tri tímy tabuľky, teda Slovan, DAC 1904 a Spartak Trnava už majú istotu prvej šestky a posledný Liptovský Mikuláš už vie, že bude hrať v spodnej šestke. Ostatní o svoje pozície budú bojovať.

Kompletné posledné kolo základnej časti (22. kolo) sa hrá v rovnaký čas, a to v sobotu 4. marca o 16.30 h. V tomto kole je na programe aj tradičné slovenské derby Slovan - Spartak Trnava.

Program 19. kola FL:

piatok 10. februára 2023 o 17.30 MFK Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín

sobota 11. februára o 15.00 MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce, MŠK Žilina - MFK Skalica, FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble . FK Železiarne Podbrezová, MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC Spartak Trnava

nedeľa 12. februára 17.30 FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava

Viac o téme: Slovensko SFZ Fortuna liga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy