Gólové hody Slovákov v Česku: Z víťazstva sa tešil iba Adrián Holešinský

Slovenský hokejista Adrián Holešinský sa teší z góluSlovenský hokejista Adrián Holešinský sa teší z gólu Zdroj: Profimedia

PRAHA - Vo všetkých piatich piatkových zápasoch 27. kola českej hokejovej extraligy skórovali slovenskí hokejisti. Presadili sa siedmi, no z víťazstva sa tešil iba Adrián Holešinský, ktorý zaznamenal celkovo tri kanadské body.

Útočníci Třinca Tomáš Marcinko a Marko Daňo skórovali v stretnutí s Českými Budějovicami. Ich góly však napokon domácim stačili iba na bod, keďže podľahli 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Marko Daňo sa teší Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Do bránky Olomouca sa na ľade Plzne prvýkrát od 21. októbra postavil Branislav Konrád. Inkasoval päť gólov, pričom ho prekonal aj krajan Adrián Holešinský, ktorý zaznamenal aj dve asistencie. Domáci zvíťazili 5:4. Za hostí sa presadil aj Silvester Kusko.

Slovenský hokejista skóroval aj v zápase Mladá Boleslav - Sparta Praha. Róbert Lantoši v 12. minúte otvoril skóre, ale jeho tím napokon na domácom ľade podľahol 1:2.

Gólovo sa presadil aj obranca Vítkovíc Patrik Koch, no jeho mužstvo prehralo na ľade Litvínova 3:5. Brankár domácich Denis Godla bol v pozícii náhradníka.

Z víťazstva sa netešil ani útočník Andrej Kollár, ktorého Kometa Brno prehrala na domácom ľade s Karlovými Varmi 2:3. Slovenský útočník v presilovke v 46. minúte upravil na 2:1, no hostia dokázali otočiť skóre.

Česká extraliga - sumáre:

Třinec - České Budějovice 2:3 po sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. MARCINKO, 32. DAŇO - 26. Gulaš, 52. Čachotský, rozh. sam. nájazd Čachotský

Plzeň - Olomouc 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Góly: 19. Pour, 22. Suchý (HOLEŠINSKÝ), 40. Houdek (HOLEŠINSKÝ), 53. HOLEŠINSKÝ, 54. Schleiss - 15. Řezníček, 26. KUSKO, 28. Orsava, 49. Knotek
/Konrád (Olom.) odchytal celý zápas/

Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 12. LANTOŠI - 9. Horák, 49. Sobotka

Litvínov - Vítkovice 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)
Góly: 6. Jurčík, 22. Fronk, 24. Zeman, 53. Jaks, 60. Zygmunt - 1. Raskob, 10. Krenželok, 13. KOCH

Brno - Karlove Vary 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 35. Flek, 46. KOLLÁR - 29. a 53. Beránek, 50. Koffer (GRÍGER)

Viac o téme: Andrej Kollár Marko Daňo Tomáš Marcinko Adrián Holešinský