MS VO FUTBALE 2022 Večer plný emócií: Neymar vyrovnal rekord Pelého, ihrisko opustil s plačom

Brazílsky futbalista Neymar po prehre s ChorvátskomBrazílsky futbalista Neymar po prehre s Chorvátskom Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DAUHA - Kanonier Neymar dal v predĺžení štvrťfinále majstrovstiev sveta proti Chorvátsku 77. gól za brazílsku futbalovú reprezentáciu a vyrovnal rekord legendárneho Pelého. Trojnásobný majster sveta ho držal osamotene 51 rokov.

Brazílčania s Chorvátskom remizovali 1:1 po predĺžení a potom neuspeli v penaltovom rozstrele. Či Neymar pridá ešte ďalšie reprezentačné štarty a bude mať príležitosť rozšíriť svoju gólovú bilanciu, nechcel po zápase rozoberať.

"Je ešte skoro o tom hovoriť. Dvere do národáka nezatváram. Ale ani nemôžem stopercentne zaručiť, že sa vrátim," vyhlásil najdrahší futbalista histórie.

Brazílsky futbalista Neymar po Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Tridsaťročný Neymar, ktorý na šampionáte v Katare vynechal dva zápasy kvôli zraneniu členka, strelil 77 gólov v 124 dueloch. Pelému na rovnaký počet gólov stačilo 92 stretnutí, naposledy v brazílskom drese skóroval v prípravnom zápase proti Rakúsku v roku 1971.

Tretí je v historickej tabuľke majster sveta z roku 2002 Ronaldo, ktorý nastrieľal 62 gólov v 98 zápasoch.

Svetový šampión z rokov 1958, 1962 a 1970 Pelé je aktuálne v nemocnici v Sao Paule kvôli infekcii dýchacích ciest. V utorok lekári oznámili, že sa stav futbalovej legendy, ktorá sa od vlaňajška lieči s rakovinou hrubého čreva, postupne zlepšuje.

Viac o téme: Brazília Neymar Pelé MS vo futbale Katar 2022