VIDEO Slovan nečakane prehral s baranmi, Zvolen po triumfe v šlágri opäť na čele

Zľava Milan Kytnár (Slovan) a Kristoff Kontos (Banská Bystrica)Zľava Milan Kytnár (Slovan) a Kristoff Kontos (Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

NITRA - Hokejisti Nitry podľahli v 25. kole Tipos extraligy na domácom ľade Košiciam 1:3. "Corgoni" prehrali už desiaty duel za sebou a sú poslední. "Oceliarom" patrí štvrtá priečka.

Nitrania nepremenili v prvej desaťminútovke zápasu dve tutovky. Následne v prostrednej časti inkasovali z hokejky Joonu Jääskeläinena a Košice vo zvyšku zápasu vďaka taktickému výkonu udržali vedenie. V tretej tretine pridal druhý gól Jordan Southorn, domáci síce zásluhou Ivana Švarného znížili, avšak na 3:1 spečatil do prázdnej brány Marek Slovák.

Sprava: Adam Sýkora z Galéria fotiek (39) Zdroj: SITA/Martin Havran

Tipos extraliga - 25. kolo:

HK Nitra - HC Košice 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 55. Švarný - 23. Jääskeläinen (Southorn), 43. Southorn (Jääskeläinen, Chovan), 59. Slovák (Bartánus). Rozhodovali: Výleta, Smrek - Kacej, Ordzovenský, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1795 divákov.

Nitra: O´Connor – Bodák, Švarný, Donaghey, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Erkamps – Krivošík, Buncis, Volko – Elmer, Duke, Sýkora – Guman, Baláž, Tvrdoň – Drábek, Solenský, Knies – Molnár

Košice: Janus – Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Bartánus, Slovák, Parshin – Lamper, Linet, Jokeľ – Tybor, Havrila, Vaculik

Slovan nečakane padol s baranmi

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica triumfovali v 25. kole Tipos extraligy na ľade HC Slovan Bratislava 2:1. Hostia zvíťazili v štvrtom zápase za sebou a v tabuľke im patrí 8. miesto. Slovan po prehre klesol na druhú priečku so stratou troch bodov na Zvolen, no má zápas k dobru.

Hokejisti Banskej Bystrice sa Galéria fotiek (39) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Banská Bystrica viedla od 18. minúty, keď sa presadil kanadský útočník Kristoff Kontos. Hostia zvýšili vedenie v tretej tretine po góle Andreja Bíreša v presilovej hre. Slovan už len v predposlednej minúte znížil na 1:2 po zakončení Branta Harrisa.

Hokejisti Slovana sa tešia Galéria fotiek (39) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

HC Slovan Bratislava – HC '05 Banská Bystrica 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 59. Harris (Pecararo, Sersen) – 18. Kontos (Gašpar, Pavlin), 56. Bíreš (Gašpar, Jendek). Rozhodovali: Žák, Hronský – Hercog, Frimmel, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3704 divákov.

Slovan: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Rapuzzi, Haščák – Petriska, Kytnár, Lukošík – Kukumberg, Lipiansky, M. Matoušek

Banská Bystrica: Sedláček – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Výhonský, Tamáši, Urbánek – Troock, Kontos, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Kabáč, Gabor, Bača

Drámu na Zemplíne rozhodlo predĺženie

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 25. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil  v 26. sekunde predĺženia obranca Ivan Glazkov.

Michalovce prehrávali od 32. minúty gólom Mateja Giľáka. V tretej tretine však strelili dva góly, keď obrancovia Zach Osburn a Ivan Glazkov zužitkovali presilovky o dvoch hráčov. Kale Kerbashian v 59. minúte vyrovnal na 2:2, no následné vylúčenie Vartovníka potrestal v predĺžení Glazkov.

Hráči Michaloviec sú po 25. kole na priebežnej 5. priečke so ziskom 43 bodov. Spišiakom patrí šieste miesto s 38 bodmi.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 44. Osburn (Žitný), 46. Glazkov (Pavlovs), 61. Glazkov (Osburn) - 32. Giľák (Majdan), 59. Kerbashian (Beaudry, Majdan) .Rozhodovali: Štefik, Krajčík - Drblík, Tvrdoň, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik - Žitný, Pavlovs, Paločko - Zabusovs, Buc, Bezúch - Okoličány, Suja, Bjalončík - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Spišská Nová Ves: Surák - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Žiak, Groch - B. Rapáč, Nellis, Majdan - Salituro, Kerbashian, Verbeek - Giľák, Vartovník, Vandas - Tomala, Hamráček

Poprad pokračuje na víťaznej vlne

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 25. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 4:2. Domáci viedli od 20. minúty gólom Maxa Gerlacha, ale zásahy Andreja Kukuču, Patrika Sokoliho a Oldricha Kotvana znamenali náskok hostí 3:1.

Aurel Nauš v 57. minúte skorigoval na 2:3, no domácim sa už nepodarilo vyrovnať ani počas hry bez brankára, v ktorej Miloš Bubela pridal štvrtý gól "kamzíkov."

Bolo to pre nich tretie víťazstvo za sebou, po ktorom majú na konte 35 bodov a sú na priebežnom 7. mieste o pred Banskou Bystricou. Prešov je priebežne na 10. mieste s 25 bodmi.

HC MV Transport Prešov - HK Poprad 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 20. Gerlach (Giles, Nauš), 57. Nauš (Šimun, Gerlach) - 23. Kukuča (Meliško, Livingston), 32. Sokoli (Betker, Paukovček), 51. Kotvan (Paukovček), 60. Bubela (Záborský). Rozhodovali: Rojík, Kalina - Gegáň, Vyšný, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

Prešov: Bespalov - Lalík, Giles, Turan, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Thomka, F. Fekiač - Gerlach, Girduckis, Nauš - Sýkora, Šimun, Campagna - Džugan, Neuls, Ščurko - K. Jendroľ, Klíma, Žilka

Poprad: Rychlík - Betker, Jasečko, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš - Razgals, Skokan, Svitana  - Záborský, Mlynarovič, Bubela - Livingston, Paločko, Kukuča - M. Suchý, Paukovček, Petráš - Sokoli

Zvolen uspel v šlágri s Novými Zámkami

Hokejisti Zvolena zvíťazili v šlágri 25. kola Tipos extraligy nad Novými Zámkami 6:3. Pripísali si tak šiesty triumf v rade a nedovolili nedeľnému súperovi preskočiť ich v tabuľke. Zvolenčanía bodovali naplno napriek absencii siedmich hráčov základnej zostavy - Haina, Kubku, Zuzina, Sideroffa, Hecla, Šišku a Kašlíka.

Zľava Václav Stupka (Zvolen) Galéria fotiek (39) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V prvej tretine zazvonili na žŕdky domáci Bondra a hosťujúci Johnson. Gólov sa diváci dočkali až v strednom dejstve. Do vedenia 2:0 išli Zvolenčania po koncovkách obrancu Hannu, keď najprv skóroval z prečíslenia a potom po strele spoza kruhu.

Novozámčania odpovedali 69 sekúnd pred prestávkou po peknej kombinácii Jacksonom a na 2:2 vyrovnal 38 sekúnd pred klaksónom slabým bekhendom Gennaro.

Na začiatku tretieho dejstva poslal domácich do vedenia obranca Hraško z medzikružia a na rýchlu bekhendovú odpoveď Farleya zareagoval znovu z medzikružia ďalší z obrancov HKM Sládok. Piaty gól pridal z prečíslenia taktiež spomedzi kruhov už útočník Huntebrinker a konečný stav 6:3 stanovil v závere gólom do prázdnej bránky Jedlička.

HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)
Góly: 24. Hanna (A. Barcík, V. Fekiač), 36. Hanna (Stupka, Csányi), 42. Hraško (Viedenský, Marcinek), 45. Sládok (Hraško, Stupka), 52. Huntebrinker (Kolenič, Hanna), 59. Jedlička (R. Bondra) – 39. Jackson (Johnson, Lee), 40. Gennaro (Števuliak, T. Mikúš), 44. Farley (Lee, Mišiak). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – M. Orolin, Durmis, vylúčení na 2 min: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1395 divákov.

Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Kolenič, Huntebrinker, Stupka – Marcinek, Viedenský, Csányi – A. Barcík, V. Fekiač, Jakúbek

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Roman, L. Kozák, M. Roman, Martin Chovan, Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, Gennaro, T. Mikúš – R. Faith, J. Mikúš, Klempa – Hajnik, Ondrušek, M. Barto – Mišiak

Dukla si poradila s Liptákmi

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 25. kola Tipos extraligy v Dubnici nad Váhom nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2.

Trenčania sa tešili z plného bodového zisku po troch prehrách za sebou a v tabuľke sú na priebežnom 9. mieste, na konte majú 31 bodov. Liptáci sú na predposlednej 11. priečke s 24 bodmi.

HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 5. Pietroniro (Petráš), 16. Jurík (Obdržálek), 34. Petráš (Nemčík, Pietroniro), 39. Stahoň (Tourigny, Hudec), 60. Hudec - 45. Walega, 52. Uhrík (Walega, Ventelä). Rozhodovali: Korba, Novák - Janiga, D. Konc ml., vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 658 divákov.

Trenčín: LaCouvee - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Stacha, Hlaváč - Petráš, Čacho, Valach - Thelin, Flick, Sloboda - Krajčovič, Sojčík, Hudec - Stahoň, Jurík, Obdržálek

Liptovský Mikuláš: Valent - Mezovský, Ventelä, Bakala, Djakov, Hudec, Novajovský - Kuru, Vahatalo, Štrauch - Kriška, Saari, Handlovský - Walega, Vankúš, Uhrík - Galbavý, Šmida, Kalousek - Braun

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky HK Dukla Ingema Michalovce Tipos extraliga HK GROTTO Spišská Nová Ves HC MV Transport Prešov