Patrioti si predĺžili európske dobrodružstvo a chcú viac: Sme správne naladení a motivovaní

Na snímke hráči tímu Patrioti LeviceNa snímke hráči tímu Patrioti Levice Zdroj: TASR/František Iván

KAUHAJOKI - Basketbalisti Patriotov Levice vstúpia do druhej fázy Európskeho pohára FIBA v stredu 14. decembra o 17.30 h duelom J-skupiny proti fínskemu Karhu Kauhajoki.

Prvý súper slovenského zástupcu nie je žiadnou neznámou, v septembri oba tímy na seba narazili na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov.

Úradujúcemu majstrovi Niké SBL sa podaril pred dvoma týždňami významný úspech. Po troch prehrách za sebou na úvod účinkovania v EP FIBA zaznamenal rovnaký počet víťazstiev a triumf nad Opavou posunul levický tím medzi 16 najlepších v tejto súťaži.

Pobiť sa o ďalší krok naviac

Odmenou je tak predĺženie európskeho dobrodružstva a minimálne ďalšia 6-zápasová porcia, ktorá sa začne vo Fínsku.

"Vnímame to, ale nesnažíme sa o tom nejako extra hovoriť alebo rozmýšľať nad tým. Sme správne naladení a motivovaní, aby sme aj v tejto skupine skúsili uhrať čo najlepšie výsledky a pobili sa o ďalší krok naviac. To by bol obrovský úspech a sen.

Postup do druhej fázy Európskeho pohára FIBA je motiváciou samo o sebe. Čakajú nás extrémne náročné zápasy s veľmi silnými súpermi. Nasadenie a motivácia musia byť na najvyššej úrovni, aby sme dokázali byť konkurencieschopní a pomýšľať na úspešné zápasy," prezradil tréner Patriotov Michal Madzin.

Na snímke vľavo dole Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/František Iván

Hneď na úvod čaká jeho hráčov tím, s ktorým sa už v tejto sezóne stretol. Podobne ako Levice, tak aj Karhu začínalo svoju európsku púť na kvalifikačnom turnaji o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov v španielskej Malage. Semifinálový súboj vyznel jednoznačne pre slovenského zástupcu (81:57), fínsky tím mu tak rozhodne má čo vracať.

"Zápas s Karhu si pamätám ako veľmi ľahkú výhru, ale určite nepočítame, že to u nich doma nebude také jednoduché. Budú chcieť aplikovať ich tvrdú hru a budú extra motivovaní, aby nám prehru z Malagy doma oplatili.

Musíme byť pripravení na ich agresívnu obranu. V Malage sme ich eliminovali našou perfektnou defenzívou, takže by bolo ideálne, aby sme ten výkon zopakovali alebo sa aspoň dosť priblížili k nemu, aby sme z Fínska priviezli víťazstvo.  

Stále máme motiváciu reprezentovať Levice a Slovensko, takže sme radi, že v tom môžeme pokračovať. Čaká nás ďalších minimálne 6 zápasov proti kvalitným tímom," vyjadril sa pivot Boris Bojanovský.

Času na zohrávanie nie je príliš veľa

Patriotov trápili na prelome novembra a decembra zranenia, k tomu sa pridalo aj niekoľko hráčskych zmien. Oproti prvej fáze odišiel z tímu H'enri Wade-Chatman,  pribudol David Abrhám a Devon van Oostrum.

Času na zohrávanie tak nie je príliš veľa, čo si uvedomuje aj samotný kouč: "Prišli dvaja noví hráči, máme čo robiť, aby sme sa dali ako keby opäť dokopy a zohrali sa.

Hlavne dúfam, že sa nám podarí dať dokopy aj zdravotne, pretože to nám trochu limituje aj tréningový proces a zohrávanie. Bude kľúčové, aby sme aj v druhej fáze Európskeho pohára FIBA dokázali podať zodpovedné výkony."
      
1. kolo druhej fázy Európskeho pohára FIBA – J-skupina - streda 14. decembra

17.30 h: Karhu Kauhajoki – Patrioti Levice
18.00 h: Hapoel B-Cure Laser Haifa – BC Budiveľnik Kyjev

Viac o téme: Európsky pohár FIBA Michal Madzin Patrioti Levice Boris Bojanovský Karhu Kauhajoki
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy