Sústredenie v Maďarsku a turnaj v Rumunsku: Slovákov čakajú ešte dve reprezentačné akcie

Na snímke tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Fernando Gurich Na snímke tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Fernando Gurich Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Hádzanári Slovenska absolvujú v závere roka ešte dve reprezentačné akcie.

Po štvordňovom sústredení v maďarskom Lipóte od 19. decembra ich po vianočných sviatkoch čaká vystúpenie na Karpatskom pohári v rumunskom meste Oradea, kde sa ešte predstavia domáci národný tím, Alžírsko a Egypt. Semifinále turnaja je na programe 28. decembra, o deň neskôr sa budú hrať finále a duel o tretie miesto.

Slovenský kormidelník Fernando Gurich nominoval na obe reprezentačné akcie 18-členné kádre, ktoré sú prakticky totožné. "Chýbajú mi všetci hráči, ktorí sa z rôznych dôvodov nemôžu zúčastniť na tréningovom kempe. Niektorí sú zranení alebo sa po vracajú po zraneniach, ale to už nie je v našich rukách a musíme sa tomu prispôsobiť.

Dúfam, že budú čo najskôr fit. Prajem im čo najrýchlejšie uzdravenie, ale teraz sa musíme sústrediť na prácu s hráčmi, ktorých máme k dispozícii," uviedol Gurich pre portál slovakhandball.sk.

Niektorým hráčom doprajeme oddych

V porovnaní s tímom spred vianočného kempu je v družstve nominovanom na turnaj jediná zmena - namiesto Marka Jurkoviča z Modry v ňom figuruje skúsený Jakub Mikita z maďarského Ferencvárosu.

"Od októbra robíme nejaké zmeny. Niektorým hráčom chceme dopriať oddych, niektorých začleniť do veľkej skupiny hráčov, s ktorými pracujeme, a pokračovať v práci so všetkými.

Marko je mladý hráč, ktorý začína pôsobiť v A-mužstve Modry. Poznáme ho z mládežníckej kategórie, takže dostáva šancu aj tu. Som si istý, že ak bude tvrdo pracovať, vybojuje si miesto v nominácii aj na niektoré z ďalších sústredení. Takisto aj niektorí ďalší mladí hráči. Jakub sa na turnaj vráti do národného tímu a v januári urobíme ďalšie zmeny v nominácii.

Nechceme pevne stanovených 18 hráčov. Potrebujeme, aby bol každý pripravený a bojoval o miesto v reprezentácii. V januári sa vo výbere určite ocitnú aj ďalší hráči bez toho, aby to znamenalo, že nie sme spokojní s hráčmi z decembrových akcií. Znamená to len, že potrebujeme živú skupinu schopnú prispôsobiť sa potrebám, ktoré prídu," dodal španielsky tréner Slovákov.

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie v maďarskom Lipóte (19. – 22. 12. 2022):

brankári: Michal Martin Konečný (SC kelag Ferlach/Rak.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

pivoti: Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR), Erik Žilinčík (MŠK Považská Bystrica)

krídla: Erik Fenár (Tatran Prešov), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec), Tomáš Dévai (MHC Štart Nové Zámky), Daniel Polák (HK Agro Topoľčany)

spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Martin Potisk (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Marián Hajko (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Lukáš Urban (Tatran Prešov), Andrej Sloboda, Ivan Bystrický (obaja MŠK Považská Bystrica), Marko Jurkovič (HáO TJ Slovan Modra)

Nominácia hádzanárov Slovenska na medzinárodný turnaj v Rumunsku (28. – 29. 12. 2022):

brankári: Michal Martin Konečný (SC kelag Ferlach/Rak.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

pivoti: Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR), Erik Žilinčík (MŠK Považská Bystrica)

krídla: Erik Fenár (obaja Tatran Prešov), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec), Tomáš Dévai (MHC Štart Nové Zámky), Daniel Polák (HK Agro Topoľčany)

spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Martin Potisk (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Marián Hajko (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Lukáš Urban (Tatran Prešov), Andrej Sloboda, Ivan Bystrický (obaja MŠK Považská Bystrica)

Viac o téme: Slovensko Fernando Gurich
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy