VIDEO Už-už to vyzeralo, že nenájde premožiteľa: Odermattovi opäť tesne ušlo víťazstvo

Rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr zvíťazil v treťom zjazde prebiehajúcej sezóny Svetového pohára.Rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr zvíťazil v treťom zjazde prebiehajúcej sezóny Svetového pohára. Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

VAL GARDENA - Rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr zvíťazil v treťom zjazde prebiehajúcej sezóny Svetového pohára. Vo štvrtkových pretekoch v talianskej Val Gardene zdolal o 11 stotín sekundy priebežného lídra celkového poradia Marca Odermatta zo Švajčiarska.

Kriechmayr dosiahol čas 1:25,44 sekundy a zaznamenal svoje dvanáste víťazstvo na podujatí SP a šieste v zjazde. Pre Odermatta to boli prvé preteky v kráľovskej disciplíne vo Val Gardene.

"Druhé miesto na Saslongu je dôkaz toho, že som v super forme. Pred pretekmi som vôbec nevedel, čo čakať, s výsledkom som veľmi spokojný," uviedol pre akreditované médiá Odermatt, ktorý na Kriechmayra stratil najmä v prvej polovici trate. Pódium doplnil ďalší Rakúšan Matthias Mayer (+0,13 s).

Priebežné vedenie v hodnotení zjazdu si udržal Nór Aleksander Aamodt Kilde, ktorý obsadil piate miesto s mankom 0,26 s. O tri stotiny ho predstihol francúzsky veterán Johan Clarey a zapísal si najlepší výsledok od januárového zjazdu v Kitzbüheli, kde obsadil druhé miesto.

Veľmi dobre rozbehnutú jazdu mal Daniel Hemetsberger z Rakúska. Zaznamenal najlepší druhý sektor a na treťom mal o 0,29 s lepší čas než krajan Kriechmayr, nezvládol však náročnú pravotočivú pasáž pred záverom trate.

Bendik ďaleko za najlepšími

Jediný slovenský zástupca Martin Bendik sa postavil na štart s číslom 66. Opatrná jazda stačila len na 61. miesto, keď na víťazného Kriechmayra stratil viac ako tri sekundy.

Štvrtková súťaž bola náhradou za zjazd v americkom Beaver Creeku, ktorý organizátori zrušili pre nepriaznivé počasie. V talianskom stredisku je v piatok na programe super-G a v sobotu ďalší zjazd.

Svetový pohár vo Val Gardene:

zjazd mužov: 1. Vincent Kriechmayr (Rak.) 1:25,44 m, 2. Marco Odermatt (Švajč.) +0,11 s, 3. Matthias Mayer (Rak.) +0,13, 4. Johan Clarey (Fr.) +0,23, 5. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,26, 6. Josef Ferstl (Nem.) +0,28, 7. James Crawford (Kan.) +0,32, 8. Beat Feuz (Švajč.) +0,49, 9. Sam Morse (USA) a Stefan Rogentin (Švajč.) obaja +0,50, ...61. Martin BENDIK (SR) +3,22

Celkové poradie (po 8 z 39 pretekov): 1. Odermatt 600, 2. Kilde 425, 3. Kriechmayr 252, 4. Mayer 246, 5. Lucas Braathen (Nór.) 215, 6. Manuel Feller (Rak.) 175

Celkové poradie v zjazde (po 3 z 12): 1. Kilde 245, 2. Odermatt 220, 3. Kriechmayr 169, 4. Mayer 160, 5. Daniel Hemetsberger (Rak.) 104, 6. Clarey a Feuz 103

Viac o téme: Val Gardena Matthias Mayer Martin Bendik Zjazd Vincent Kriechmayr Aleksander Aamodt Kilde Marco Odermatt Johan Clarey Daniel Hemetsberger