Toto ocenenie si zaslúžili: Tenistami roka sa podľa ITF stali Nadal a Swiateková

Španielsky tenista Rafael NadalŠpanielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Španiel Rafael Nadal a Poľka Iga Swiateková sú podľa Medzinárodnej tenisovej federácie ITF najlepšími hráčmi tohto roka. Tridsaťšesťročný Nadal vyhral anketu už po piaty raz.

Nadal tento rok ovládol Australian Open a po štrnásty raz Roland Garros, celkovo má na konte rekordných 22 grandslamových titulov.

Piatym prvenstvom v ankete ITF sa dotiahol na dlhoročného rivala Rogera Federera, viac triumfov majú na konte len Pete Sampras (šesť) a Novak Djokovič (sedem).

Prvýkrát Nadal zvíťazil v roku 2008. "Keď som toto ocenenie získal prvýkrát, netušil som, že ešte o 14 rokov budem hrať na takej vysokej úrovni," povedal španielsky tenista na webe federácie.

Svetová jednotka Swiateková vyhrala French Open, US Open a šesť ďalších turnajov, vo finále ju tento rok dokázala poraziť len Krejčíková v októbri v Ostrave.

Dvadsaťjedenročná poľská tenistka zaujala rovnako víťaznou sériou, ktorá sa po 37 zápasoch zastavila až v treťom kole Wimbledonu.

Deblové páry roka

Už v stredu ITF vyhlásila deblový pár roka, ktorým sa tretíkrát stali české tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Víťazky troch tohtoročných grandslamov predtým vyhrali tiež anketu WTA Tour.

V mužskej štvorhre boli najlepší Američan Rajeev Ram a Brit Joe Salisbury.

Viac o téme: Rafael Nadal Itf Iga Swiateková