Česi vstúpili do Švajčiarskych hokejových hier víťazne: Na úvod zdolali tesne Fínsko

Gólové oslavy hokejistov ČeskaGólové oslavy hokejistov Česka Zdroj: SITA/AP/Markku Ulander

HELSINKI - Českí hokejisti zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom zápase na Švajčiarskych hokejových hrách nad Fínmi 3:2. Duel sa hral v Helsinkách. O 20.15 h nastúpia vo Fribourgu domáci Švajčiari proti Švédsku.

V druhom štvrtkovom stretnutí prehrali domáci Švajčiari vo Fribourgu so Švédmi 2:3 po predĺžení. Víťazný gól "troch koruniek" strelil vo štvrtej minúte predĺženia Marcus Sörensen.

Švajčiarske hokejové hry sú premiérovo súčasťou prestížneho seriálu Euro Hockey Tour (EHT). Po ruskej invázii na Ukrajinu nahradili v kalendári EHT turnaj Channel One Cup v Moskve.