Vyčerpávajúca cesta do Kanady: Slovenskí juniori majú za sebou prvý tréning

Prvý tréning našich juniorov v kanadskom mestečku Truro Prvý tréning našich juniorov v kanadskom mestečku Truro Zdroj: hockeyslovakia.sk

TRURO - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov absolvovala prvý tréning v prípravnom kempe pred majstrovstvami sveta juniorov. V kanadskom mestečku Truro mali kouči na ľade k dispozícii 26 z 28 nominovaných hráčov.

Útočník Róbert Bačo sledoval tréning iba z tribúny, keďže jeho batožina sa stále nachádza na jednom z letísk. Obranca Šimon Nemec doplní mužstvo v nedeľu 18. decembra. Informoval portál hockeyslovakia.sk.

Mladí Slováci zasiahli do tréningu po náročnej ceste. Európska časť výpravy strávila v lietadlách a autobusoch na trase z Bratislavy do Trura viac ako 24 hodín.

"Cesta bola veľmi náročná, čakali sme v Toronte na letisku viac ako štyri hodiny na prestup do Halifaxu, potom ďalšie dve hodiny v lietadle, aby upratali dráhu. Napokon sme všetko zvládli a vytvorili dobrú partiu," hovoril Adam Sýkora, ktorý neobľubuje lietanie.

"Hoci lietam relatívne často, stále mám rešpekt, drží sa ma to odmalička. Neviem sa to toho zbaviť. Bol som v strese, keďže sme ťažšie pristávali aj vzlietali."

Mešár predbehol zájazd z Viedne

Presun Slovákov komplikovalo najmä sneženie v Kanade, ktoré narušilo aj logistiku príchodov zámorských posíl. Niektorí hokejisti pôsobiaci v kanadských a amerických kluboch sa pripojili k tímu v Toronte, ďalší v Halifaxe a zvyšok naskakoval priamo do tréningu v Trure.

Bol to aj prípad Filipa Mešára, ktorý dorazil do Toronta v spoločnosti Serváca Petrovského vo štvrtok, paradoxne, skôr ako hráči letiaci z Viedne.

"Boli sme prví v Toronte a mali sme byť prví aj v Halifaxe, ale zrušili nám let a ešte sme museli riešiť administratívne povinnosti na letisku. Potrebovali sme si zmeniť letenky na dnešné ráno a vykorčuľovali sme rovno na ľad," povedal Mešár pre hockeyslovakia.sk.

Filip Mešár v drese Galéria fotiek (3) Zdroj: Twitter/Kitchener Ranger

Osemnásťročný útočník v aktuálnej sezóne pôsobí v kanadskej juniorskej súťaži OHL. V posledných piatich zápasoch za Kitchener Rangers nazbieral osem bodov za štyri góly a štyri asistencie.

"Nebolo jednoduché zasiahnuť do tréningu bez rozcvičky, ale nálada na ľade bola výborná. Chalani sú super a teraz sa musíme spoločne sústrediť na turnaj. V klube sa mi v ostatných dueloch darilo bodovať a strieľať góly, čo sa odo mňa očakáva aj v reprezentácii. Chcem byť líder tímu a potvrdiť formu z klubu," doplnil Mešár.

Vo Zvolene odštartovala príprava Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Počas víkendu čakajú slovenských reprezentantov tri tréningové jednotky na ľade, ktoré doplní jeden prípravný zápas.

V nedeľu o 18.00 h miestneho času (23.00 h SEČ) nastúpia v Trure proti nemeckým rovesníkom. Do začiatku šampionátu odohrajú celkovo tri duely. Budúci týždeň ich preveria v Kanaďania v Monctone a Rakúšania opäť v Trure.

Viac o téme: Slovensko Reprezentácia do 20 rokov
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Hockey Slovakia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy