MS VO FUTBALE 2022 Neskutočný zákrok v 123. minúte a potom... Primitívne gesto pri preberaní ceny!

Argentínsky brankár Emiliano Martínez Argentínsky brankár Emiliano Martínez Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

LUSAIL - Argentínski futbalisti sa stali tretíkrát v histórii majstrami sveta. V nedeľňajšom finále MS v katarskom Lusaile zvíťazili nad obhajcami titulu Francúzmi 4:2 v jedenástkovom rozstrele.

V riadnom hracom čase sa zápas skončil 2:2 a po predĺžení bol stav 3:3. Argentína pretavila šiestu finálovú účasť na zisk tretieho titulu po rokoch 1978 a 1986. Ústrednou postavou šampiónov bol Lionel Messi. Argentínsky kapitán strelil dva góly a nezaváhal ani v rozstrele.

Francúzi prehrávali vo finále 0:2 i 2:3 v predĺžení, dokázali sa však vrátiť do hry. V ich drese sa blysol hetrikom Kylian Mbappé, s ôsmimi gólmi najlepší strelec turnaja. Napokon však Francúzom ani jeho individuálny počin nestačil na triumf.

Všetko mohlo byť inak. V záverečných sekundách predĺženia mal tutovku na nohe Kolo Muani, ale brankár Emiliano Martínez zachránil svoj tím.

Po zápase ho vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja. Pri preberaní ceny však previedol obscénne gesto a fanúšikovia určite budú čakať na vysvetlenie.

Emiliano Martínez Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Viac o téme: Francúzsko Argentína MS vo futbale Emiliano Martinez
  • Zdroj: TASR, Športky