Slováci pokračujú v zdokonaľovaní systému: Začiatky sú ako práca s novým softvérom

Na snímke tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Fernando Gurich počas tlačovej konferencie pred kvalifikáciou o postup na majstrovstvá Európy 2024 v BratislaveNa snímke tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Fernando Gurich počas tlačovej konferencie pred kvalifikáciou o postup na majstrovstvá Európy 2024 v Bratislave Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Mužská hádzanárska reprezentácia Slovenska sa zišla v pondelok popoludní v Lipóte. V maďarskom stredisku zotrvá do štvrtka na sústredení.

"Naplánovaných máme šesť hádzanárskych a dva kondičné tréningy. Chceme pokračovať vo vylepšovaní nášho systému. Zameriame sa na zdokonaľovanie detailov našej defenzívy a základných prvkov v útočnej hre.

Nebudeme mať čas, aby sme začali s alternatívnym systémom obrany. Je lepšie zvládnuť lepšie jednu vec, ako robiť súčasne dve a nie dostatočne. Začiatky sú ako práca s novým softvérom.

Už sme ho nainštalovali, ale teraz s ním potrebujeme pracovať a potom budeme môcť pokračovať v zapracovávaní inovácií. Toto je vhodná príležitosť, aby sa s ním hráči čo najlepšie zžili a vedeli ho praktizovať," uviedol podľa tlačovej správy SZH tréner Fernando Gurich, ktorý mal veľa práce so zostavením kádra.

Ten sa v uplynulých dňoch neustále menil. Napokon sa v Maďarsku zišlo 16 hráčov.

Na snímke tréner slovenskej Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

"Niektorým hráčom sme pre náročný program počas sezóny dali voľno (L. Urban, Čupryna, Slaninka, Žernovič, Ďuriš, Mikita), ďalší sú ešte zranení (Antl, Straňovský, Hlipala, Žilinčík či Ivanicja).

Iní sa zase vracajú po zranení (Michalka, Macháč) a sú tu aj takí, čo majú aj v tomto období ligové povinnosti (T. Urban, Kalafut, Mišových). Navyše, niektorí práve teraz ochoreli (Konečný, Smetánka, Hniďák, Péchy)," zhrnul absencie španielsky kouč, ktorý dá v národnom tíme príležitosť viacerým novým či staronovým hráčom.

Jedným z nich je aj najlepší kanonier Niké Handball extraligy Juraj Briatka. "Veľmi ma potešilo, že ma tréneri povolali na zraz. Budem sa snažiť naplniť ich dôveru a uvidíme, ako to bude v budúcnosti," poznamenal J. Briatka.

Turnaj v Rumunsku

Slováci sa budú pripravovať na vystúpenie na medzinárodnom turnaji v rumunskom meste Oradea (28. - 29. 12. 2022), kde si v semifinále zmerajú sily s domácimi reprezentantmi a na druhý deň v dueli o konečné umiestnenie s jedným z dvojice Egypt - Alžírsko.

Nominácia na turnaj bude známa tesne pred zrazom 27. decembra v Bratislave, odkiaľ následne odcestujú do Rumunska. Po Novom roku ich 8. januára čaká v Trnave previerka s Čiľanmi v Trnave a 14.-15. januára dvojzápas s Čechmi v Kutnej Hore.

Nominácia hádzanárov Slovenska na sústredenie v maďarskom Lipóte (19. – 22. 12. 2022):

Brankári: Lukáš Ľuba (HC Sporta Hlohovec), Matúš Mitošinka (ŠKP Bratislava).

Pivoti: Matúš Moravčík (HC Dukla Praha), Marek Páleš (HK Kúpele Bojnice).

Krídla: Erik Fenár (Tatran Prešov), Tomáš Dévai (MHC Štart Nové Zámky), Juraj Briatka (HK Kúpele Bojnice), Daniel Polák (HK Agro Topoľčany).

Spojky: Jakub Prokop (Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Martin Potisk (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Hlinka (Dukla), Marián Hajko (TJ Sokol Nové Veselí), Andrej Sloboda, Ivan Bystrický (obaja MŠK Považská Bystrica), Marek Korbel (ŠKP Bratislava), Marko Jurkovič (HáO TJ Slovan Modra).

Viac o téme: Slovensko Fernando Gurich
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy