Aj český hokej má dôvod na radosť: Vianočný darček a veľká posila pre národný tím

David Jiříček na tréningu ČeskaDavid Jiříček na tréningu Česka Zdroj: Profimedia

HALIFAX - Český hokejový obranca David Jiříček by sa k juniorskej reprezentácii pripravujúcej sa na majstrovstvách sveta v Kanade mal pripojiť na Štedrý deň.

Jeden z kľúčových hráčov výberu trénera Radima Rulíka, ktorý pôsobí na farme Columbusu v Clevelande, tak predtým odohrá ešte jeden alebo dva zápasy v nižšej AHL.

"Mal by doraziť ešte pred začiatkom majstrovstiev, podľa dohovoru 24.12.," povedal asistent trénera Jiří Kalous v on-line rozhovore s novinármi.

Devätnásťročný bek, ktorý v tejto sezóne hral aj dva zápasy za Columbus v NHL, by tak za Cleveland mal nastúpiť vo štvrtkovom domácom zápase proti Utice a teoreticky by mohol hrať aj o deň neskôr na ľade Grand Rapids.

Jiříček sa tak nezapojí do generálky Čechov na juniorské MS, súboje so Švajčiarskom v noci na piatok SEČ. V ňom už by ale mali mať tréneri k dispozícii aj hráčov, ktorí zo zdravotných dôvodov nezasiahli do dnešného zápasu proti Lotyšsku pri výhre 6:3.

Český hokejista David Jiříček Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

V ňom chýbali napríklad obrancovia Stanislav Svozil, David Špaček alebo útočníci Jakub Kos a Eduard Šalé. Odpočíval aj útočník Jiří Kulich.

"Pôvodne sme mali trochu inú predstavu o zložení zostavy, ale bohužiaľ nám do toho prehovorilo ochorenie niektorých hráčov. Hrali tak tí, ktorí boli zdraví a maródov sme vynechali, aj keď už v deň zápasu boli v poriadku," uviedol Kalous s tým, aktuálne už trénujú všetci hokejisti, ktorí sa v Kanade na šampionát pripravujú.

V zápase s Lotyšskom bol Kalous spokojný hlavne s výhrou a výkonom v druhej polovici duelu.

"Z pohľadu hry boli dobré aj horšie veci, čo je prirodzené. Bolo to prvé stretnutie v tejto zostave. Vstup sa nám nepodaril, Lotyšsko hralo aktívne a pokračovalo v trende z minulých majstrovstiev v Edmontone, kde sme s ním prehrali," povedal Kalous s tým, že už od záveru prvej tretiny boli Česi lepší.

"Prevzali sme hru do svojich rúk, boli sme lepším tímom," dodal.

Viac o téme: Česko Jiří Kalous MS do 20 rokov David Jiříček Radim Rulík
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy