Spoznali sme finálnu nomináciu na MS v hokeji do 20 rokov: Kto si na turnaji nezahrá?

Tréner hokejistov do 20 rokov Ivan FenešTréner hokejistov do 20 rokov Ivan Feneš Zdroj: SITA/Jana Birošová

MONCTON - Na svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov si nezahrajú slovenskí obrancovia Marián Moško s Borisom Žabkom a útočník Tim Danielčák.

Vedenie reprezentačného tímu zverejnilo v pondelok finálnu nomináciu, v ktorej sa nachádza zatiaľ 21 mien. Traja brankári, šesť obrancov a dvanásť útočníkov. Na súpiske pre šampionát môže byť 23 hráčov. Maximálne dve zmeny môžu nastať iba v prípade zranenia niektorého z nich.

S tímom zatiaľ zostáva štvorica Michal Laurenčík, Jozef Viliam Kmec, Martin Mišiak a Alex Šotek, ktorá sa na súpisku nedostala. Hlavný tréner tak má aktuálne k dispozícii 22 korčuliarov a troch brankárov.

Tréner slovenskej dvadsiatky Ivan Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Slovenské mužstvo absolvovalo v nedeľu prvý tréning v aréne v Monctone. "Mali sme dnes na programe aj spoločné tímové fotenie, takže hráči sa ťažšie rozbiehali. Postupne sa však dostali do tempa a v závere to malo obrovskú kvalitu. Hala je krásna, typická kanadská. Trochu sa zžívame s prostredím, ale myslím si, že to bude fajn," povedal pre Hockey Slovakia kouč Feneš.

Sýkora to schytal do hlavy

Hlavného trénera na chvíľu vystrašila situácia zo záveru tréningu. Odrazený puk nešťastne trafil do hlavy útočníka Adama Sýkoru, ktorý dlhšie ležal na ľadovej ploche. Jeho zranenie však napokon nebolo vážne a vyžiadalo si zopár stehov na pravom uchu.

Peter Repčík a Adam Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Ron Ward/The Canadian Press

V pondelok 26. decembra boli na programe prvé štyri zápasy majstrovstiev sveta juniorov v Halifaxe a Monctone. V slovenskej B-skupine nastúpili Fíni proti Švajčiarom a Američania proti Lotyšom. V A-skupine si zmerali sily Švédi s Rakúšanmi a Česi s Kanaďanmi.

Slovenskí reprezentanti zasiahnu do boja v utorok, keď o 17.00 SEČ vyzvú fínskych rovesníkov. V pondelok ich čakal jeden dopoludňajší tréning.

"V týchto dňoch sa už zameriavame na prvého súpera. Dnes sme mali pripravené dve špeciálne cvičenia na fínsky systém hry. Rovnako sa tomu budeme venovať aj v pondelok. Videli sme taktiež fínsky zápas," doplnil Feneš.

Nominácia Slovenska pre MS juniorov 2023:

Brankári: Patrik Andrisík, Adam Gajan, Matej Marinov

Obrancovia: Šimon Bečár, Maxim Štrbák, Dávid Nátny, Šimon Nemec, Pavol Funtek, Šimon Groch

Útočníci: Adam Žlnka, Filip Mešár, Róbert Bačo, Adam Sýkora, Dalibor Dvorský, Servác Petrovský, Samuel Honzek, Libor Nemec, Peter Repčík, Alex Čiernik, František Dej, Marcel Štefančík

Viac o téme: Slovensko 20 MS do 20 rokov Ivan Feneš
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy