Talianska kráska si poriadne zavarila: Falšované potvrdenie o očkovaní ju môže stáť draho!

Talianska tenistka Camila GiorgiováTalianska tenistka Camila Giorgiová Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

RÍM - Tenistku Camilu Giorgiovú vyšetrujú talianske úrady kvôli podozreniu z používania sfalšovaného potvrdenia o očkovaní proti covidu-19. Informoval o tom denník Giornale di Vicenza.

V centre vyšetrovania je dvojica lekárov, ktorí boli vo februári zadržaní a obvinení, že neočkovaným ľuďom poskytovali potvrdenie o vakcinácii.

Giorgiová sa rovnako ako ostatní tenisti potrebovala tento rok preukázať očkovaním proti covidu-19 na Australian Open a US Open. V Melbourne postúpila do 3. kola, v New Yorku skončila v 2. kole

Tridsaťročná Talianka počas kariéry vyhrala tri turnaje WTA vo dvojhre a vo svetovom rebríčku bola najlepšie na 26. mieste. V súčasnosti jej patrí 66. priečka.

Viac o téme: Camila Giorgiová