VIDEO Trojica fenoménov si to opäť rozdala o prvenstvo: Van der Poel si pripísal tretí triumf

Mathieu van der PoelMathieu van der Poel Zdroj: SITA/AP/Geert Vanden Wijngaert

GAVERE - Posledné preteky Svetového pohára cyklokrosárov v roku 2022 sa v Gavere podľa očakávania niesli v znamení súboja "troch kráľov" tejto disciplíny. Zvíťazil Mathieu van der Poel pred Woutom van Aertom a Thomasom Pidcockom. Preteky žien vyhrala Shirin van Anrooijová.

Holanďan Van der Poel vyšiel víťazne z bitky troch cyklistických hviezd, ktoré si od roku 2015 odovzdávajú dúhový dres cyklokrosových majstrov sveta a výrazne sa presadzujú tiež na ceste.

Štvornásobný šampión Van der Poel vyhral tretie zo štyroch pretekov SP, ktorých sa v tejto sezóne zúčastnil. Neuspel iba pred Vianocami vo Val di Sole, kde na snehu a ľade nechcel riskovať zranenie a išiel na istotu.

V Gavere Van der Poel porazil svojho belgického rivala Van Aerta o 27 sekúnd. Úradujúci majster sveta Pidcock z Británie došiel s odstupom 54 sekúnd.

Najlepší z rýdzo cyklokrosarov, ktorí absolvujú celý ročník Svetového pohára, bol dnes víťaz z Val di Sole Michael Vanthourenhout. Belgický majster Európy stratil na štvrtú pozíciu na víťaza už 1:53 minúty. Na druhom mieste priebežného poradia sa priblížil na 21 bodov vedúcemu krajanovi Laurensovi Sweeckovi, ktorý došiel šiesty.

Van Anrooijová s druhým triumfom v sezóne

Dvadsaťročná Holanďanka Van Anrooijová si došla po druhé víťazstvo v sezóne s náskokom 37 sekúnd pred tímovou kolegyňou a krajankou Lucindou Brandovou. Tretia bola ďalšia Holanďanka, druhá žena priebežného hodnotenia SP Puck Pieterseová.

Pieterseová vďaka dnešnému tretiemu miestu stiahla náskok priebežne vedúcej Holanďanky Fem van Empelovej na 40 bodov, ktoré sa udeľujú za výhru. Víťazka šiestich pretekov v sezóne sa nestihla zotaviť z ťažkého pádu na ľade vo Val di Sole a v Gavere neštartovala. Z rovnakého dôvodu neštartoval v pretekoch mužov jej tímový kolega Eli Iserbyt z Belgicka.

Po Novom roku čakajú Svetový pohár záverečné tri preteky, seriál pokračuje 8. januára v Zonhovene.

Viac o téme: Mathieu van der Poel Wout van Aert Thomas Pidcock Shirin van Anrooijová