Hrozivá bilancia Nitry pokračuje: Ide nám o život, vyhlásil Stavjaňa

Na snímke zľava Martin Vitaloš (Nitra) a Tomáš Klempa (Nové Zámky)Na snímke zľava Martin Vitaloš (Nitra) a Tomáš Klempa (Nové Zámky) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Hokejisti Nitry v pondelkovom dueli regionálneho 47. kola Tipos extraligy natiahli sériu prehier už na trinásť zápasov.

V sezóne podľahli už štvrtýkrát v krajskom derby Novým Zámkom (2:5). Nevydarený zápas má za sebou druhý nitriansky útok zložený z Kanaďanov, ktorý bol pri štyroch z piatich inkasovaných gólov. Zápas rozhodol v prostrednej časti dvoma takmer identickými tečmi útočník Tomáš Mikúš.

Nitrania si skomplikovali situáciu hneď po 24 sekundách hry, keď domáci Martin Bodák narazil zozadu kanadského obrancu hostí Mikea Leeho. Hlavní arbitri vyhodnotili zákrok na trest do konca zápasu a "býci" mali ihneď k dispozícii päťminútovú presilovku.

Dobrý začiatok, ale...

Paradoxne však počas početnej výhody inkasovali. V 3. minúte vyriešil prečíslenie dvoch proti jednému strelou na vzdialenú žrď Lotyš Filips Buncis – 1:0. Po prvom dejstve svietil na kocke vyrovnaný stav 2:2.

"Mali sme dobrý začiatok, išli sme do vedenia v oslabení. Zápas sme stratili v druhej tretine," uviedol tréner domácich Antonín Stavjaňa, ktorého zverenci v druhej tretine dvakrát inkasovali z hokejky Tomáša Mikúša.

"Puk išiel po ľade a ja som sa ho snažil trafiť, respektíve dať do jeho dráhy hokejku. Našťastie sa mi to podarilo hneď dvakrát, čo ma teší," povedal autor dvoch gólov hostí. Novozámčania pred zápasom s Nitrou neuspeli prvýkrát v sezóne v troch za sebou idúcich dueloch.

Hlbšiu krízu zažehnali už tretím víťazstvom na nitrianskom ľade. "V každom tímovom športe príde kríza, je to úplne normálne. My sme sa snažili odovzdať v každom zápase maximum, ale vieme, že sa nedá vyhrať 50 duelov. Som rád, že sa nám po trojzápasovom útlme podarilo znovu vyhrať," dodal dvadsaťdeväťročný útočník.

Legionári Nitry so štyrmi mínuskami

Zápas sa vôbec nevydaril druhému útoku Nitry, ktorý bol zložený čisto z kanadských hráčov. Dvojica Jake Elmer a Sahir Gill si do štatistík pripísala štyri mínusové body, Reid Duke tri. Posledný menovaný už v tretej tretine do zápasu nezasiahol, keď ho nahradil trinásty útočník Michael Drábek.

"Očakávali sme, že legionárska formácia môže byť rozdielová, žiaľ, inkasovali góly. Každý zápas čakáme, že sa nakopneme, ale musí zabrať celé mužstvo. Zaknihovali sme ďalšiu prehru po našich chybách," povzdychol si nitriansky kouč, ktorý priznal, že rozdiel vo výkonnosti legionárov Nitry a ich krajského rivala bol značný.

"Chápem hráčov, ktorí prišli, že nehrali v tejto sezóne zápasy a musia sa do toho dostať. My však nemôžeme čakať, že im to bude trvať desať zápasov. Nám "ide o život" a potrebujeme zabrať okamžite a nie čakať," dodal päťdesiatdeväťročný Čech, ktorý sa začiatkom decembra piatykrát vrátil pod Zobor a bol pri piatej zo série trinástich prehier.

Najdlhšiu nelichotivú sériu v slovenskej najvyššej súťaži od jej vzniku ťahal Liptovský Mikuláš, ktorý v sezóne 2020/2021 prehral 19 zápasov za sebou.

Viac o téme: HK Nitra Antonín Stavjaňa HC Nové Zámky