Chelsea okúsila po dlhom čase chuť ligového víťazstva, Manchester United potvrdil úlohu favorita

Hráči Chelsea oslavujú gól pred domácimi fanúšikmi Hráči Chelsea oslavujú gól pred domácimi fanúšikmi Zdroj: SITA/AP/AP Photo/Kin Cheung

LONDÝN - Futbalisti Chelsea porazili nováčika Bournemouth 2:0 a v anglickej lige zvíťazili po piatich zápasoch. Oba góly v stretnutí 17. kola strelili v prvom polčase.

Skóre na Stamford Bridge otvoril v 16. min Havertz po Sterlingovej prihrávke pred bránku. O osem minút neskôr stanovil konečný výsledok strelou spoza šestnástky Mount, ktorému prihral Havertz.

Hráči Chelsea oslavujú gól Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/AP Photo/Kin Cheung

Zverenci trénera Pottera sa posunuli na ôsme miesto a na štvrtý Tottenham stráca šesť bodov, navyše majú zápas k dobru. Štrnásty Bournemouth nevyhral šiestykrát z posledných siedmich kôl a od zostupových priečok ho delia tri body.

United s deviatou výhrou v sezóne

Futbalisti Manchestru United zdolali v anglickej lige so svojím prvým stretnutím po majstrovstvách sveta predposledný Nottingham Forest 3: 0 a z piatej pozície strácajú štyri body na druhý Newcastle. K tomu odohrali o zápas menej.

Marcus Rashford v obkľúčení Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Za Manchester sa v 19. a 22. min trafili Rashford s Martialom, v závere určil konečný stav Fred. United, ktorí v novembri rozviazali zmluvu s portugalskou hviezdou Ronaldom, zvíťazili v treťom z posledných štyroch kôl. Nottinghamu chýba bod na prvú nezostupovú priečku.

Viac o téme: Manchester United Chelsea FC AFC Bournemouth Nottingham Forest