VIDEO Kriechmayr víťazom medzisviatočného zjazdu v Bormiu, Bendík nedokončil

Na snímke rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr sa stal víťazom medzisviatočného zjazdu mužov Svetového pohára v talianskom Bormiu Na snímke rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr sa stal víťazom medzisviatočného zjazdu mužov Svetového pohára v talianskom Bormiu Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

BORMIO - Majster sveta Vincent Kriechmayr vyhral prvýkrát v kariére klasický zjazd Svetového pohára v Bormiu. Tridsaťjedenročný rakúsky lyžiar si na náročnej zjazdovke Stelvio pripísal druhé víťazstvo v sezóne a štrnáste v kariére. Slovák Martin Bendík s číslom 54 preteky nedokončil.

Tretí skončil s odstupom 68 stotín obhajca malého glóbusu v kráľovskej alpskej disciplíne Nór Aleksander Aamodt Kilde.

Kriechmayr predviedol na Stelviu dravú jazdu a slávil 14. víťazstvo v prestížnom seriáli, siedme v zjazde. Pre žalúdočné problémy v pretekoch neštartoval jeho krajan Matthias Mayer.

"Toto je najnáročnejší zjazd v roku, takže je jasné, že ako zjazdár som ho chcel raz vyhrať," povedal Kriechmayr, ktorý bol v minulosti v Bormiu dvakrát druhý. "V spodnej časti som nepatril k najrýchlejším, ale celkovo to bola dobrá jazda," dodal.

Do boja o víťazstvo na svojej obľúbenej trati sa tentoraz nezapojil Talian Dominik Paris. Domáci pretekár, ktorý na Stelviu vyhral zjazd už šesťkrát, zápasí so slabšou formou a s viac ako dvojsekundovým odstupom skončil v závere prvej desiatky.

Vedenie v celkovom poradí SP si vďaka štvrtej priečke udržal Švajčiar Marco Odermatt. V priebežnej klasifikácii disciplíny je na čele Kilde, ktorý v tejto sezóne vyhral zjazdy vo Val Gardene, Beaver Creeku i Lake Louise.

Program v Bormiu pokračuje vo štvrtok superobrovským slalomom. Nasledujúcimi zjazdmi v kalendári Svetového pohára budú v januári ďalšie klasiky vo Wengene a v Kitzbüheli.

Výsledky zjazdu SP mužov v Bormiu: 1. Vincent Kriechmayr (Rak.) 1:54,68, 2. James Crawford (Kan.) +0,40, 3. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.)  +0,68, 4. Marco Odermatt (Švajč.) +1,46, 5. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,87, 6. Urs Kryenbühl (Švajč.) +1,88, 7. Justin Murisier (Švajč.) +2,17, 8. Gilles Roulin (Švajč.) +2,18, 9. Mattia Casse (Tal.) +2,24, 10. Dominik Paris (Tal.) +2,29

Celkové poradie SP (po 13 súťažiach): 1. Odermatt 846, 2. Kilde 585, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 385, 4. Lucas Braathen (Nór.) 365, 5. Kriechmayr 352, 6. Crawford 277...92. Adam ŽAMPA (SR) 16

zjazd (5): 1. Kilde 405, 2. Odermatt 306, 3. Kriechmayr  269, 4. Crawford 221, 5. Johan Clarey (FRA) 183, 6. Matthias Mayer (Rak.) 182

Viac o téme: Bormio Zjazd Vincent Kriechmayr Aleksander Aamodt Kilde Marco Odermatt James Crawford
  • Zdroj: ČTK, TASR